7 Април, 2026

"Миша треска" покосява руснаците в окопите, нападнаха ги въшки

"Миша треска" покосява руснаците в окопите, нападнаха ги въшки

Поради игнорирането на санитарните норми

Сред руснаците на фронта в Украйна вече се разпространяват т. нар. окопни болести поради липсата на хигиена.

"На Авдиивското направлении и като цяло по фронтовата линия врагът започва да боледува",  съобщи пресаташето на Силите за отбрана на Таврийското направление полковник Олександър Штупун, цитиран от Униан.

Той отбелязва, че причината за това е игнорирането на санитарните норми. По думите му, сред окупаторите масово се наблюдава и педикулоза (опаразитяване с въшки – б.р.).

По-рано Министерството на отбраната на Украйна съобщи, че на Купянското направление руснаците масово боледуват от миша треска, а в Донецка област имат проблеми с педикулозата.

Руското командване игнорира оплакванията от миша треска, определяйки ги като опит за бягство от бойните действия.

Става дума за вирусно заболяване, което се предава на човека от гризачи – чрез директен контакт, вдишване на прах от миши екскременти или попадането им в храната.

Симптомите включват силно главоболие, повишена температура до 40 градуса, обриви и зачервяване, понижено кръвно налягане, кръвоизливи в очите, гадене, повръщане. Болестта поразява бъбреците.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

ЦРУ е провело операция за заблуда на противника в Иран - за всяване на смут сред иранските сили

ЦРУ е провело операция за заблуда на противника в Иран - за всяване на смут сред иранските сили

Работата на ЦРУ е била част от операцията за спасяване на двамата американски пилоти в Иран

Орбан постави газопровода "Турски поток" под военна защита

Орбан постави газопровода "Турски поток" под военна защита

Тръбопроводът, който пренася руски природен газ към Унгария беше инспектиран лично от Орбан

Астронавтите от "Артемис 2" наблюдават на обратната страна на Луната места, невиждани от човешко око

Астронавтите от "Артемис 2" наблюдават на обратната страна на Луната места, невиждани от човешко око

Те са на път да поставят рекорд за най-далечното разстояние, което някой е изминавал от Земята