28 Април, 2026

Мишустин агитира руснаците: Не пътувайте в чужбина през лятото

Мишустин агитира руснаците: Не пътувайте в чужбина през лятото

Михаил Мишустин

Руският премиер Михаил Мишустин призова сънародниците си да се въздържат от пътувания в чужбина през лятото. Според него трябва да бъде изключена възможността за повторно привнасяне на коронавирусната инфекция в Русия, предава БНР.

На днешното заседание на президиума на координационния съвет за борба с разпространението на коронавируса Мишустин предупреди за риска от туристически пътувания в чужбина.

„Редица страни вече обявиха смекчаване на ограничителните мерки и откриване на курортния сезон това лято. Световната здравна организация обаче все още смята за висок риска от по-нататъшно развитие на пандемията. И не е давала препоръки за снемане на ограниченията върху международните пътувания. Епидемичната обстановка в чужбина е различна. Никой не може да гарантира на почиващите защита от заразяване с вируса“.

Михаил Мишустин посъветва сънародниците си да прекарат летните си отпуски в Русия.

По думите му на 1 юни в много региони ще заработят санаториуми с медицински лиценз, а при благоприятно развитие на епидемичната обстановка руските курорти ще бъдат отворени изцяло.
Сподели:

Коментари (0)

3-годишен рекорд: Горивата в Масачузетс надскочиха границата от 4 долара за галон

3-годишен рекорд: Горивата в Масачузетс надскочиха границата от 4 долара за галон

Покачването на цените на горивата в Съединените щати е осезаемо. Най-силно натискът се усеща от хората, които разчитат на автомобилите си за работа.

Въоръжен мъж откри стрелба в центъра на Атина и рани няколко души

Въоръжен мъж откри стрелба в центъра на Атина и рани няколко души

Полицията съобщава, че заподозряният е бил въоръжен с пушка и първоначално е открил стрелба в офис на социалното осигуряване на улица „Кериадон“ № 4, ранявайки един служител

"Китайска стена" в Украйна: Изграждат плътна линия на отбрана от Киевско до Суми

"Китайска стена" в Украйна: Изграждат плътна линия на отбрана от Киевско до Суми

Необходимо е да се подготвим отрано, за да избегнем всякакви изненади в бъдеще, защото руските нашественици могат да прибегнат до всякакво развитие на събитията, казва украински бригаден генерал