Шествието започна от статуята на Свети Владимир, национален светец на Украйна, в Западен Лондон и се насочи към руското посолство
Хиляди хора се събраха в Лондон на шествие в подкрепа на Украйна преди третата годишнина от руската инвазия в понеделник, на 24 февруари.
Митингът започна от статуята на Свети Владимир, национален светец на Украйна, в Западен Лондон и се насочи към руското посолство.
Един от надписите на плакатите на митинга гласеше: „Украйна защитава мира за цяла Европа“, а на друг плакат: „Ако Украйна падне, войната ще дойде в дома ви“.
Русия нахлу в Украйна на 24 февруари 2022 г. и в понеделник се навършват три години от войната.
Оттогава Великобритания е верен поддръжник на Украйна, като наложи санкции на Москва, предоставя финансова и военна подкрепа на Киев и подслонява над 250 000 украински бежанци, съобщават от АФП.
Още от Свят
В САЩ въвеждат ежегодни тестове за тестостерон на военнослужещите над 30 години
При установен дефицит те ще могат да получат лечение за повишаване на нивата на хормона като част от програма, която според Пентагона цели да направи американските войски „по-силни, по-издръжливи и по-боеспособни“.
Белият дом: Иран иска сделка! Тръмп ще се обърне към нацията с реч за защитата на честността на нашите избори
Президентът на САЩ ще присъства в неделя на финала на Световното първенство по футбол между Испания и Аржентина, потвърди говорителката на Белия дом
Италианската полиция тараши офиси на „Булгари“ и „Шанел“
Сред останалите проверени компании са „Брунело Кучинели“, „Етро“, „Гояр Италия“, „Джейкъб Коен Къмпани“, „Монклер“ и „Стефано Ричи“