28 Юни, 2026

Митничари хванаха 8 т нелегално гориво на бензиностанция

Митничари хванаха 8 т нелегално гориво на бензиностанция

Проверката, извършена на 8 август, е част от инспекциите на Междуведомствения координационен център на ГДБОП и съвместни екипи

Митничари иззеха 8000 литра незаконно гориво от бензиностанция. Властите осъществяват активен контрол над ведомствени бензиностанции през летния сезон. До момента са инспектирани 57 ведомствени обекта на територията на столицата и още 15 области в страната. Установените нарушения са повече от 90, съставени са общо 52 акта за установени административни нарушения, 2 констативни акта и са отдадени 29 писмени разпореждания. От НАП са запечатани 13 обекта, а други 15 предстои да бъдат запечатани.

Нарушенията включват генериране на приходи от продажба на гориво, което собствениците декларират, че използват само за своята дейност. Най-честите констатации са липса на свързаност на измервателните уреди с електронната система на приходната администрация, използване на подвижни цистерни, регистрирани като стационарни, допълнителни съдове, съхраняващи гориво без документи за произход, както и нарушения на правилата и нормите за пожарна безопасност.

От началото на лятото, под ръководството на Междуведомствения координационен център на ГДБОП, Икономическа полиция и експерти от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението", Националната агенция за приходите и Агенция „Митници" се проверява дейността на ведомствени бензиностанции. Целта на проверките е повишаване на приходите от ДДС и установяване на нелегална продажба на горива.

Сподели:
"Възраждане": Отиваме самостоятелно на изборите за президент

"Възраждане": Отиваме самостоятелно на изборите за президент

Ако кандидатът ни е достатъчно силен и разпознаваем, той може да събере много сериозна подкрепа, особено на фона на очевидно сгромолясващото се пред нас управление на Радев, заяви Костадин Костадинов

Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен

Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен

В правителството продължават да се държат като президентска институция...Копринков подрежда структурите на партията, не го подценявайте

Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?

Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?

Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него

Коментари (0)