23 Юли, 2026

Министър Митов разпореди проверка във връзка с казуса "Петрохан"

Даниел Митов, снимка: БГНЕС

Целта е да се установи дали са получени сигнали във връзка със сдружение „Национална агенция за контрол на защитените територии“ и как институциите са реагирали на тях

Със заповед на министъра на вътрешните работи Даниел Митов е разпоредена проверка на изнесените в медиите и в интернет платформите твърдения за получени сигнали във връзка с дейността на сдружение „Национална агенция за контрол на защитените територии“. 

Ще бъде изследвана и анализирана работата на съответните компетентни структури на МВР във връзка с тези твърдения.

Припомняме, до стопанисваната от организацията хижа при Петрохан бяха намерени трима мъртви мъже, простреляни в главата.  

Обхватът на проверката е от 2022 година до момента. Тя ще бъде извършена от Дирекция „Инспекторат“ в ГД „Национална полиция“, ГДБОП, ГД „Гранична полиция“, СДВР, всички областни дирекции на МВР в страната, дирекция „Миграция“ и в други структури на министерството при необходимост.

При мандата на правителството на Кирил Петков е сключено споразумение между сдружението „Национална агенция за контрол на защитените територии“ и Министерството на екологията.

Сподели:
След поредица от скандали парламентът окончателно одобри бюджетите на ДОО и на НЗОК, днес на ход е Бюджет 2026

След поредица от скандали парламентът окончателно одобри бюджетите на ДОО и на НЗОК, днес на ход е Бюджет 2026

Заложените от финансовото министерство и управляващото мнозинство макроикономически показатели включват бюджетен дефицит от 5,7%, очакваната средногодишна инфлация е над 4%; а прогнозният ръст на икономиката е 2,6 на сто

Пеевски: Ще обжалваме решението за отнемане на сградата на ДПС

Пеевски: Ще обжалваме решението за отнемане на сградата на ДПС

По думите ми, от гледна точка на правната страна, партията има изряден договор

Конституционният съд обяви за противоконституционни законови разпоредби за търговията с нефт и нефтопродукти

Конституционният съд обяви за противоконституционни законови разпоредби за търговията с нефт и нефтопродукти

Решението е по конституционно дело №18/2025 г., образувано по искане на 51 народни представители от 51-вото Народно събрание. Докладчик по делото е съдия Орлин Колев

Коментари (0)