24 Февруари, 2026

Митов за пребития бивш зам. градски прокурор: Следствието тече, разглеждат се версиите

Митов за пребития бивш зам. градски прокурор: Следствието тече, разглеждат се версиите

Снимка: архив

Нападателят е бил облечен в работен гащеризон и с чук е нанесъл няколко удара в главата на пострадалия

Иззети са записите на охранителните камери в широк периметър около кооперацията, в която живее бившият заместник градски прокурор Иво Илиев, който беше пребит с чук

Според източници на Българската национална телевизия, нападателят е бил облечен в работен гащеризон и с чук е нанесъл няколко удара в главата на пострадалия.

"Всичко, което е трябвало да се каже, е казано вчера, оттук нататък в рамките на досъдебното производство само прокуратурата може да даде разрешение да се разпространяват детайли. Следствието тече и всички следствени действия, които трябва да бъдат извършени, се извършват. Работи се по всички версии", каза за случая МВР министърът Даниел Митов.

По думите му, всички действия, които могат и трябва да бъдат извършвани по оказване на Министерството на правосъдието, се изпълняват.

"Само и единствено от резултатите от разследването и когато стане ясно какъв е случаят можем да правим изводи за какво е знак. В момента, докато случаят не е изяснен, не можем да правим изводи", увери Даниел Митов.

Относно това дали МВР подкрепя идеята за лицево разпознаване с камери в моловете вътрешният министър коментира: "Такава тема беше поставена, но тук опираме до законодателство, това е много трудно разрешим въпрос. Има европейско и българско законодателство, което не позволява подобен тип технология да бъде ползвана за такива цели".

За металдетектори в училищата каза: "Всеобщото мнение е, че подобен тип мерки едва ли биха могли да бъдат ефективни."

"Правителството и държавата имат приоритети. Най-важното за нас е България е да влезе в еврозоната и да пристигнат в България всички пари по Плана за възстановяване и устойчивост, които преди съставянето на това правителство в последните години бяха застрашени като минимум и част от тях загубени заради нелепи управленски решения заради честата смяна на правителства", каза още Даниел Митов.

Сподели:

Коментари (0)

Николай Денков: Само Украйна може да гарантира мир в Европа, основан на силата на правото

Николай Денков: Само Украйна може да гарантира мир в Европа, основан на силата на правото

След четири години разруха, съсипани съдби и отнети животи, подкрепата за Украйна трябва да е безусловна

Правната комисия в НС отхвърли ветото на Йотова върху промените в Изборния кодекс

Правната комисия в НС отхвърли ветото на Йотова върху промените в Изборния кодекс

Решението беше взето с 11 гласа "за", 8 "против" и 1 "въздържал се"

Илияна Йотова усуква: Позицията, моята и на г-н Радев, е от първата нощ, в която избухна войната в Украйна

Илияна Йотова усуква: Позицията, моята и на г-н Радев, е от първата нощ, в която избухна войната в Украйна

Тя силно вярва, че ще има развитие на мирните преговори, че ще има примирие, че ще има връщане на нормалността и участието на всички страни от Европейския съюз, включително и на България, във възстановяването на Украйна