16 Май, 2026

Мицкоски и Дачич обсъдиха задълбочаването на отношенията между Скопие и Белград

Мицкоски и Дачич обсъдиха задълбочаването на отношенията между Скопие и Белград

Ивица Дачич и Християн Мицкоски, снимка: БГНЕС

„Особена чест, по време на посещението ми в Македония, ми оказа премиерът Християн Мицкоски"

Сръбският вицепремиер и вътрешен министър Ивица Дачич и македонският премиер Християн Мицкоски обсъдиха по-нататъшното подобряване на отношенията между двете страни.

„Особена чест, по време на еднодневното ми посещение в Република Македония, ми оказа министър-председателят Християн Мицкоски, с когото на работен обяд обсъдих по-нататъшното подобряване на отношенията ни и засилването на сътрудничеството, в обща полза на сръбския и македонския народ“, написа Дачич в профила си в Instagram.

В рамките на посещението си в Скопие, Дачич се срещна и със своя македонски колега Панче Тошковски. Двамата договориха, че контролът на граничните пунктове между Сърбия и Северна Македония ще се осъществява само на едно гише от лятото на 2025 г. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Борис Бондарев: Путин иска цялата Украйна и разделена Европа

Борис Бондарев: Путин иска цялата Украйна и разделена Европа

"Донбас е най-близката междинна цел. Донбас сам по себе си не е нужен на Путин. Той иска цяла Украйна и включването ѝ в сферата на руското влияние", каза подалият оставка от поста съветник в постоянното представителство на Русия при ООН в Женева

След среща в Китай Тръмп е изправен пред избор да възобнови ли ударите срещу Иран

След среща в Китай Тръмп е изправен пред избор да възобнови ли ударите срещу Иран

„Разгледах ги и ако не ми хареса първото предложение, просто изхвърлям всичко това“, заяви Тръмп. Пентагонът разработва сценарии за подновяване на ударите и евентуална нова ескалация.

След масово без ток: Възстановиха електростабдяването в Куба

След масово без ток: Възстановиха електростабдяването в Куба

Условията за живот в Куба се влошиха още повече, след като през януари Тръмп заплаши с мита всяка държава, която снабдява острова с гориво