16 Януари, 2026

Мицкоски: Няма да има предложение за конституционни промени, без да е сформирано редовно правителство в България

Мицкоски: Няма да има предложение за конституционни промени, без да е сформирано редовно правителство в България

Християн Мицкоски. Снимка: БГНЕС

Подобен едностранен ход би означавал пълно застрашаване на и без това застрашената европейска интеграция, заяви македонският премиер

Македонският премиер Християн Мицкоски заяви, че правителството няма да внесе в парламента предложение за конституционни промени със забавено действие, без да се сформира редовно правителство в България, предаде БГНЕС.

„Подобен едностранен ход би означавал пълно застрашаване на и без това застрашената европейска интеграция, поради авантюрите на предишното правителство. Трябва да се получи всеки сигнал, за да можем да направим още една крачка напред. Можехме да го направим и по-рано, ако бяхме начинаещи в този бизнес. Ние не сме нито Буяр Османи, нито Маричич, нито Ковачевски, за да бъдем доверчиви и наивни и да се доверяваме на интересите на трети лица. Нашият интерес е на гражданите и на държавата“, каза Мицкоски.

Относно доклада на Европейската комисия за напредъка на страната, който ще бъде публикуван на 30 октомври, Мицкоски заяви, че очаква да бъде подобен на миналогодишния.

„От този доклад, от това, което мога да получа като неофициална информация, той обхваща период от 10 месеца от предишното правителство и техническото правителство, два месеца от това правителство и е малко по-малък, тъй като форматът е променен, за да може да се разглежда от гражданите и обществеността. Очаквам да бъде нещо подобно на последния доклад, може би в някои области ще има някои подобрения, но нека да го получим официално, тогава ще го коментираме“, каза македонският министър-председател. 

Сподели:

Коментари (0)

Нобеловият комитет след жеста на Мачадо към Тръмп: Нобелът за мир не може да бъде отстъпен

Нобеловият комитет след жеста на Мачадо към Тръмп: Нобелът за мир не може да бъде отстъпен

Нобеловата награда за мир не може да бъде отстъпена от своя лауреат, потвърди комитетът в Осло

Песков: Русия смята Гренландия за датска територия, Западът прилага двойни стандарати

Песков: Русия смята Гренландия за датска територия, Западът прилага двойни стандарати

Кремъл се готви да посрещне Уиткоф и Къшнър, но все още не е определена дата на визитата им.

Денис Шмигал: В Украйна не е останала нито една електроцентрала, която да не е атакувана от Русия

Денис Шмигал: В Украйна не е останала нито една електроцентрала, която да не е атакувана от Русия

Загубени са хиляди мегавати генериращи мощности. В резултат на повредите по енергийната система на територията на цялата страна са въведени ограничения в електроснабдяването за населението, промишлеността и бизнеса. През нощта температурата на въздуха е от –10 до –16 °C, а в северните региони - от –15 до –22 °C.