10 Юли, 2026

Мицкоски реши да изтрезнее и помъдрее: Няма да дразним съседите

Мицкоски реши да изтрезнее и помъдрее: Няма да дразним съседите
Християн Мицкоски

Той прокламира да води принципна политика, която да гради мостове и с малки крачки да води страната си напред

Със съседните държави ще водим принципна политика. Тя ще бъде базирана на принципа - не искаме чуждото, но нашето не си го даваме. Това каза лидерът на ВМРО-ДПМНЕ Християн Мицкоски, който ще бъде и бъдещ премиер на Република Северна Македония.

„Вие сте напълно наясно, че не може да се върви срещу природата. Ние като народ сме най-малобройния в Европа. Организацията, която има често и привилегията да защитава интересите на един от най-малобройните народи в Европа - македонския, трябва да бъде мъдра. Не трябва да правим прибързани крачки, които ще ни струват скъпо. По-добре да се придвижим с един милиметър, но тази крачка да бъде стабилна. Трябва да сме търпеливи. Трябва да сме по-умни. Три пъти по-мъдри от най-умните. Само по този начин може да оцелеем в кръга от много предатели, които повярвайте ми не искат да видят една успешна Македония, една проспериращата Македония, щастлива, пълна с удовлетворени граждани. Това нещо видяхте още в първите дни след историческия резултат от 8-ми май, когато ние все още не бяхме се събудили, но те вече започнаха разгорещените страсти, при това не само в обкръжението ни, а и тук у дома“, каза Мицкоски.

Според него бъдещият кабинет и спечелилата коалиция „е готова да се справи с всички тези предизвикателства, търпеливо с умна политика, която ще се води и със съседите“.

„Призовавам Ви за изграждане на мостове. Призовавам всички за съвместно сътрудничество в рамките на нашите прекрасни Балкани. В международната политика никога няма да ни видите на колене, как се влачим или се самоунижаваме. През изминалите години имах възможност да разговарям със световни авторитети от Вашингтон до Брюксел и Берлин, както и в останалите значими световни столици. Няма нищо по-вдъхновяващо от македонския народ и тази прекалено красива македонска държава. Ще водим политика основана на аргументи, защото ние никога не се плашим да кръстосаме нашите аргументи с нашите събеседници“, каза още Мицкоски.

Лидерът на ВМРО-ДПМНЕ категорично се противопостави на „ненужно дразнене на съседите“, но подчерта, че трябва да „се зачита елементарното човешко право, което е гарантирано“. /БГНЕС
Сподели:
Саратовската рафинерия в Русия спря работа след украинските удари с дронове

Саратовската рафинерия в Русия спря работа след украинските удари с дронове

Поразена е инсталация за първична преработка KDU-6 с капацитет 20 000 метрични тона на денонощие - единствената такава инсталация в рафинерията

Тръмп: Испания се реваншира напълно, ангажира се със значително плащане

Тръмп: Испания се реваншира напълно, ангажира се със значително плащане

Освен това турския президент Ердоган е благодарил на Испания за ангажимента ѝ в сферата на отбраната, включващ ракетни системи "Пейтриът"

Зеленски: Договорихме със САЩ на политическо ниво лицензи за производство на "Пейтриът", остават техническите детайли

Зеленски: Договорихме със САЩ на политическо ниво лицензи за производство на "Пейтриът", остават техническите детайли

Освен това Украйна ще получи през следващите дни от САЩ критично важни ракети прехващачи "Пейтриът"

Коментари (0)