Не е планирана среща с Мицкоски
"Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис е във Вашингтон на срещата на върха на НАТО и там ще повдигне въпроса за спазването на Преспанското споразумение от страна на Северна Македония", заяви говорителят на гръцкото правителство Павлос Маринакис.
Той добави, че не е планирана среща на Мицотакис с премиера на РСМ Християн Мицкоски.
Според официалните програми на двамата премиери, освен срещата на върха на НАТО и планираните дейности в кулоарите, те ще присъстват и на вечерята в Белия дом, организирана от президента на САЩ Джо Байдън.
„Мицотакис ще повдигне въпроса на най-високо равнище. Той ще спомене Договора, който не се спазва, особено въпроса със сложното име erga omnes. Премиерът ще спомене редица изявления, които са в противоречие със Споразумението от Преспа, т.е. в противоречие с това, което е гласувано от двете страни, защото, както разбирате, присъствието на Северна Македония в НАТО е резултат от това Споразумение, но нашата съседна страна не спазва дори първата страница на това Споразумение.“ - подчерта Маринакис. /БГНЕС
Още от Свят
Най-малко 18 са жертвите на земетресението в Колумбия
Най-малко 18 са жертвите на земетресението в Колумбия
ПКК излезе с официална позиция, в която остро критикува законодателна инициатива на турските власти
Подчертават, че „много от разпоредбите на законопроекта ще останат мъртва буква“, ако историческият лидер на ПКК Абдуллах Йоджалан, който по настоящем излежава доживотна присъда в Турция, не бъде освободен
„Огнена стена“ от 50 000 градуса: „Вояджър“ премина границата на Слънчевата система
Почти половин век след изстрелването си двата „Вояджър“-а продължават да изпращат данни от район, до който не е достигал друг създаден от човека космически апарат.