31 Март, 2026

Мицотакис : "Нова демокрация" не постигна целите си на изборите за ЕП

Мицотакис : "Нова демокрация" не постигна целите си на изборите за ЕП

Кириакос Мицотакис

„Нашите евродепутати ще дадат най-доброто от себе си"

В кратко обръщение, излъчено по основните телевизионни канали тази вечер, премиерът на Гърция и лидер на управляващата дясноцентристка партия "Нова демокрация" Кириакос Мицотакис призна, че партията му не е успяла да постигне целите си на изборите за Европейски парламент в неделя, предаде Дарик.

„Нашите евродепутати ще дадат най-доброто от себе си в един Европарламент, в който подемът на крайната десница за съжаление е реалност, от която дори нашата страна не прави изключение“, заяви Мицотакис.

Той каза, че мнозина избиратели чрез неучастието си в изборите или с подкрепата за по-малки партии са решили да изразят протест, свързан с проблеми от ежедневието си, от които най-важният е поскъпването.

Мицотакис отбеляза обаче, че докато в най-големите държави от Европейския съюз - Франция и Германия, управляващите партии са понесли сериозни загуби, то в Гърция "Нова демокрация" остава водеща сила, която осигурява стабилността на страната. 

Той се ангажира, че правителството му се обръща към проблемите на ежедневието на гражданите и че през 2027 г., когато трябва да се проведат следващите парламентарни избори, Гърция ще бъде по-добра от днес.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Ще унищожим петролната инфраструктура на Иран, ако няма сделка до 10 дни

Тръмп: Ще унищожим петролната инфраструктура на Иран, ако няма сделка до 10 дни

В публикация в своята мрежа Truth Social Тръмп написа, че САЩ водят „сериозни преговори" с „по-разумния режим" в Техеран, но добави зловещо предупреждение

The Telegraph: Украйна може да се окаже неочакван победител във войната на Тръмп с Иран

The Telegraph: Украйна може да се окаже неочакван победител във войната на Тръмп с Иран

Страните от Персийския залив проявяват интерес към украинските дронове-прехващачи, а това чоже да се окаже силен коз

Рубио: От иранския режим са фанатици, те са опасни и не бива да им се позволява да притежават ядрено оръжие

Рубио: От иранския режим са фанатици, те са опасни и не бива да им се позволява да притежават ядрено оръжие

В отделно интервю за „Ал Джазира“ той потвърди, че между САЩ и представители на Иран се водят разговори, предимно чрез посредници, но и с известен пряк контакт.