4 Февруари, 2026

Млада художничка с авторска изложба в месеца на жената

Млада художничка с авторска изложба в месеца на жената

На 6 март бе открита нова изложба от живописни цветя на художничката Даниела Стойкова, под надслов „Цветна фантазия“. Поводът е красивият и нежен месец март, посветен на жената. 

Месец март е символ на красотата и преклонението пред дамите. Месец, в който показваме своето уважение и любов към тях. Към тяхната чувствителност, емоционалност и женственост. Към тяхната нежна, подобно на прекрасна пеперуда душа. Ала месец март е и време, в което изразяваме своите чувства и уважение към нежния пол чрез пленителния символ на цветята. Няма нищо по-запомнящо се и силно от подаръка на цвете. Той озарява женското сърце и душа. Миг, равняващ се на екстаз. 

За да усетите красотата на цветята и магията на изкуството - потопете се в романтичната и изпълнена с пролетно настроение атмосфера на изложените маслени картини на Даниела Стойкова.

В новата експозиция на младата художничка са включени над 30 модерни платна с маслени бои, в които освен естетиката, присъства и оригиналния почерк на автора. Ще се заредите от гледките на огромни цветя и впечатляващи багри, енергия, светлина и експресивност.

230306_cvete_2.jpg

Даниела Стойкова  вече има солидна творческа биография. Родена е през 1990 г. в гр. Нова Загора. Изучава рисуване в АМТИИ Пловдив. Участва в голям брой колективни изложби в страната и в Италия, и вече има зад гърба си 11 самостоятелните изложби, сред които: изложба в Народно събрание на Република България, изложба в Българска търговско-промишлена палата, Българска академия на науките, Галерия Къщата на София, Галерия Алсон – Милано (Италия) и др.

Изложбата „Цветна фантазия“ на Даниела Стойкова може да бъде посетена от 6 до 25 март тази година. 

Заповядайте в Арт-галерия "Даниела Стойкова", в самото сърце на столицата - ул. "Цар Асен" №61, за да усетите полета на цветната фантазия на един български творец. 

Изложбата може да бъде разгледана и онлайн тук:

https://dstoykova.com/cvetna-fantaziya-izlozhba-za-8-mart.html

Сподели:

Коментари (0)

„Чудовищният рай“ - Хамбург представи опера, осмиваща образа на Доналд Тръмп

„Чудовищният рай“ - Хамбург представи опера, осмиваща образа на Доналд Тръмп

Творбата изобразява лаком, ненаситен президент-крал, чиито помощници Мики и Тъки са моделирани по подобие на Илон Мъск и Марк Зукърбърг

 Лили Иванова ще пее на 24 май в парижката зала „Олимпия“, после пред „Св. Александър Невски“

Лили Иванова ще пее на 24 май в парижката зала „Олимпия“, после пред „Св. Александър Невски“

По-рано тя обяви датите от тазгодишното си турне. Предвидени са концерти в 13 български града. Първата спирка е на 25 март в Благоевград

Стоян Динков  - един самороден талант, който привлича, интригува, стъписва и изненадва

Стоян Динков - един самороден талант, който привлича, интригува, стъписва и изненадва

Слово при откриването на изложбата на Стоян Динков в ХГ "Георги Машев" в Пазарджик