4 Февруари, 2026

Младен Маринов разкри детайли от залавянето на Северин

Младен Маринов разкри детайли от залавянето на Северин

Младен Маринов

На немските служби са били предоставени възможните 3 адреса, където се укрива лицето

Министърът на вътрешните работи Младен Маринов разкри детайли за проведената съвместна операция с германските власти по отношение на задържането на Северин Красимиров, който уби телевизионната водеща от Русе Виктория Маринова.

Характерът на това престъпление придоби международен отзвук. След получване на по-конкретни данни за извършеното престъпление,  на 9 октомври беше издадена европейска заповед за арест на заподозрения за престъплението, каза вътрешният министър по време на парламентарния контрол.

На немските служби са били предоставени възможните 3 адреса, където се укрива лицето.

"Немските служби бяха уведомени за високата обществена опасност на издърваното лице, както и на възможността той да се укрие. Германските служби сформираха група за издирване на укриващото се лице", каза министърът.

"В реално време беше обменяна информиция с германските власти. Именно в такива случаи личи какво означава европейска система за сигурност. В рамките на 9-10 часа бяха изключително активна комуникацията с германските колеги, разкри той.

Незабавната реакция на всички звена довете до успешното задържане на извършителя. Оценката за работата на областната дирекция на МВР - Русе по този случай е отлична, посочи още Младен Маринов.
Сподели:

Коментари (0)

Йотова продължава консултациите с ДПС-Ново начало, БСП-ОЛ и ИТН

Йотова продължава консултациите с ДПС-Ново начало, БСП-ОЛ и ИТН

Досега държавният глава проведе срещи с ПГ на ГЕРБ и на ПП-ДБ.

Облачно, с валежи, 7 области са с жълт код за студове

Облачно, с валежи, 7 области са с жълт код за студове

Предупреждение за опасно студено време е в сила за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово и Велико Търново

Убитите край Петрохан - членове на паравоенна организация, имат снимки с "Белите каски" от Сирия

Убитите край Петрохан - членове на паравоенна организация, имат снимки с "Белите каски" от Сирия

"Ако наистина на място са били агенти на ДАНС, това е вече опасно - застрашена е националната сигурност"