Бранят енергийните "интереси" на България, поне така твърдят
Десетки младежи от АБВ се събраха пред американското посолство на акция в защита на енергийните интереси на България, предаде Агенция "Фокус". Те носят плакати, на които пише: "Свободата е робство, невежеството е сила". Надписи, които чудесно илюстрират начина на мислене в пропутинската партия. Да ги попиташ, защо не протестират пред руското посолство срещу потъпкваните дивашки от Москва наши национални интереси, надали ще могат да отговорят смислено.
Символично т-нар. младежите са поставили тръбите на "Турски поток", "Южен поток" и "Син поток". На събитието присъстват зам.-председателят на АБВ Любомира Ганчева и председателят на АБВ - Младежи Пламена Заячка.
В района е засилено полицейското присъствие. Част от демонстрацията предвижда и връчването на писмо на Н. Пр. Ерик Рубин или представител на дипломатическата мисия на Съединените американски щати в България, което е адресирано до американската администрация.
Още от България
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово
В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария
Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце
Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.
Зеленски призна колко често плаче
"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент