5 Декември, 2025

Огнян Минчев: Вучков си тръгва заради корпоративно-търговската мафия*

Огнян Минчев: Вучков си тръгва заради корпоративно-търговската мафия*

Броени дни след гласуването на рамковия заем от 16 млрд. в Народното събрание стана ясна цената, на която ДПС подкрепи законопроекта - съхраняване на водещите фигури на корпоративно-търговската мафия, начело на службите за сигурност в България. Това написа на страницата си във Фейсбук политологът Огнян Минчев. 

"Министър Вучков постъпи достойно и се оттегли. Един оптимистичен завършек на това съобщение би звучал,например, така - "битката за институциите в България продължава..." Дали? Продължава мъртвата хватка на мафията върху българското общество и държава. На правителството ще му бъде все по-трудно да имитира 'реформаторство"... Следващата подобна криза ще направи неизбежен избора между настоящето мнозинство или "гъвкаво мнозинство" между ГЕРБ и ДПС. Вторият вариант ще вкара страната в спиралата на дългосрочна и всеобхватна криза с липса на алтернатива. Това ще се случи в условията на нарастващия брутален натиск от страна на Путиновия режим за дестабилизация на България и тласкането на страната отвъд нейните ангажименти и гаранции за сигурност и развитие в ЕС и НАТО.", коментира анализаторът. 

*Заглавието на статията е на Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Александър Невзоров:  Тръмп  е крупна хлебарка, но все пак хваната в паяжината на Путин

Александър Невзоров: Тръмп е крупна хлебарка, но все пак хваната в паяжината на Путин

"Колко десетилетия ще трябват на Съединените щати да се измият от този позор? Трудно е да се каже", пита журналистът

Калина Андролова: По-посредствена от българската т.нар. опозиция няма по света

Калина Андролова: По-посредствена от българската т.нар. опозиция няма по света

"Шансовете на опозицията идват, когато Борисов се разсее и ги остави да се мислят за стратези. Когато Борисов се фокусира, те не могат да отхапят нищо", казва тя

"Теория на хаоса", създадена от клуб "Валдай" - новият световен ред на Путин

"Теория на хаоса", създадена от клуб "Валдай" - новият световен ред на Путин

Новата външнополитическа стратегия на Кремъл изхвърля на бунището на историята по-старата идея за "многополюсен свят", действа единствено правото на силния -основният фактор за стабилността на държавността