Новите феодални господари спечелиха изборите в Русия
Олга Кортунова, Каспаров.Ру
Новите феодални господари спечелиха изборите в Русия. Те знаят, че за тях далаверата и келепирът ще приключи със свалянето на Путин.
През цялото време ние разделяме руския социум на „тълпа“, условно казано, и на нормални – либерали, европейци, които се самоидентифицират със съвременната западна цивилизация. И никой не обръща внимание, че има една трета група, която с всеки изминат ден става все по-многочислена и отвратителна – наричам ги условно „силоваци плюс чиновници на Путин“ – съвременни
чудовища,
без най-традиционните морални ценности, неспособни да свършат каквото и да е работа, но иначе споделящи модерните западни ценности. Те обаче нямат никакво значение за техните действия на работното място, защото в професионалната общност действа „законът на джунглата“, където се поощряват само действия на чудовища, лъжи и садизъм. Това са хора, които знаят, че далаверата за тях ще секне със свалянето на Путин от власт. Ужасяваща социална група. Отвратилна. Страшна.
И така, на 18 март именно тя и САМО тя – тази социална група – победи на изборите. Именно това е най-страшното в случилото се. Страшното бе, че убедиха, както го правят вече много години, множеството от пасивни руснаци, условно които наричам „плебс“, заради това, че заедно с тях са на правилната страна.
Страшо е, че ние не умеем, с изключение на Навални, да им обясним, че всъщност ние и „плебса“ сме на правилната страна, а тези чудовища поглъщат безразборно и нас, и „плебса“,
хранейки се с нас
И сега Западът се опитва да обединява условно наречения „плебс“ и прикрилите се удобно сред тях чуводища, единствено способни да живеят в този режим.
Е, да, Путин като вожд и фюрер на тази социална група, има рещаващо значение. Защото лъже, че ако той не остане – нищо няма да се промени. Всъщност ще се промени и това го знаем и ние, и чудовищата, които живеят извън закона и извън социалните норми, но те му вярват, защото смятат себе си за новите феодали, а всички нас възприемат като техни крепостни – и плебса, и либералите, и всички останали. Ние сме твари в краката им, метод и средство, дори не сме хора.
Много страшно!
Фактор
Новите феодални господари спечелиха изборите в Русия. Те знаят, че за тях далаверата и келепирът ще приключи със свалянето на Путин.
През цялото време ние разделяме руския социум на „тълпа“, условно казано, и на нормални – либерали, европейци, които се самоидентифицират със съвременната западна цивилизация. И никой не обръща внимание, че има една трета група, която с всеки изминат ден става все по-многочислена и отвратителна – наричам ги условно „силоваци плюс чиновници на Путин“ – съвременни
чудовища,
без най-традиционните морални ценности, неспособни да свършат каквото и да е работа, но иначе споделящи модерните западни ценности. Те обаче нямат никакво значение за техните действия на работното място, защото в професионалната общност действа „законът на джунглата“, където се поощряват само действия на чудовища, лъжи и садизъм. Това са хора, които знаят, че далаверата за тях ще секне със свалянето на Путин от власт. Ужасяваща социална група. Отвратилна. Страшна.
И така, на 18 март именно тя и САМО тя – тази социална група – победи на изборите. Именно това е най-страшното в случилото се. Страшното бе, че убедиха, както го правят вече много години, множеството от пасивни руснаци, условно които наричам „плебс“, заради това, че заедно с тях са на правилната страна.
Страшо е, че ние не умеем, с изключение на Навални, да им обясним, че всъщност ние и „плебса“ сме на правилната страна, а тези чудовища поглъщат безразборно и нас, и „плебса“,
хранейки се с нас
И сега Западът се опитва да обединява условно наречения „плебс“ и прикрилите се удобно сред тях чуводища, единствено способни да живеят в този режим.
Е, да, Путин като вожд и фюрер на тази социална група, има рещаващо значение. Защото лъже, че ако той не остане – нищо няма да се промени. Всъщност ще се промени и това го знаем и ние, и чудовищата, които живеят извън закона и извън социалните норми, но те му вярват, защото смятат себе си за новите феодали, а всички нас възприемат като техни крепостни – и плебса, и либералите, и всички останали. Ние сме твари в краката им, метод и средство, дори не сме хора.
Много страшно!
Още от Лачени цървули
Руснаците бягат, а ние чакаме да бъдем отново „освободени“
Добре радев да си спомни за поговорката, според която който седи на два стола, винаги пада от тях. И колкото по-усукани са лъжите му, толкова по-болезнено е това падане
Американското отстъпление: ще се простреля ли България в крака?
Въпросът сега е дали страната ни ще бъде сред държавите, които ще участват във формирането на новата европейска система за сигурност, или отново ще изпадне в периферията на процесите и ще бъде принудена да се адаптира към решения, взети без нейно участие
Кремъл ли нареди на Радев да стане като Орбан? Да, категорично!
Прогнозата за управлението на „Прогресивна България“ може да се резюмира съвсем накратко така: накрая на мандата им ще имаме руски телевизор и празен хладилник!