24 Декември, 2025

Мобилните оператори ще подобрят комуникациите в района на с. Воден

Мобилните оператори ще подобрят комуникациите в района на с. Воден

Георги Гвоздейков

Мобилните оператори предприемат спешни стъпки за подобряване на състоянието на комуникациите в с. Воден и няколко съседни села. Целта е да се осигури по-добро покритие на мобилната мрежа за населението като се разположи допълнително оборудване в района. Тези мерки бяха обсъдени днес по време на среща, свикана по инициатива на министър-председателя Димитър Главчев и министъра на транспорта и съобщенията Георги Гвоздейков. Ползването на мобилните мрежи в района е по-натоварено от обичайното и ще предприемем бързи действия, за да гарантираме, че хората там ще бъдат обезпечени, уточниха представителите на Виваком, А1 и Йеттел.

"Моят апел към вас е да следите ситуацията с особено внимание, за да съдействаме на хората в тези силно засегнати части от страната", заяви министър Георги Гвоздейков. Трите мобилни оператора обясниха, че правят постоянни проверки на мрежите в пострадалите от пожари райони, и това ще продължи и в следващите дни.

Ситуацията във Воден показва още веднъж важността на проекта за широколентова свързаност в слабо населени места, който се осъществява от Министерството на транспорта и съобщенията по Плана за възстановяване и устойчивост, бе общото мнение на участниците в срещата. Той предвижда 400 000 българи в труднодостъпни и отдалечени райони на страната да имат високоскоростен интернет.
Сподели:

Коментари (0)

Тежък пътен инцидент затвори движението през Владая

Тежък пътен инцидент затвори движението през Владая

Жена е в опасност за живота, има и други пострадали

Николай Нанков: Приветствам държавните ВиК оператори, че не вдигат цената на водата

Николай Нанков: Приветствам държавните ВиК оператори, че не вдигат цената на водата

Той смята, че е необходим плавен преход към еврото, но и е недопустимо да поскъпва водата в региони, страдащи трайно от безводие

Втори неуспешен опит за отстраняването на Благомир Коцев като кмет на Варна

Втори неуспешен опит за отстраняването на Благомир Коцев като кмет на Варна

Първото заседание на ОИК-Варна се състоя на 23 ноември, което също се провали заради блокада от страна на ГЕРБ