Николай Денков
Унгарците избраха свободата - моделът «Орбан» си отива. Изхвърлиха го от властта с рекордна избирателна активност от близо 80%. Демокрацията в Унгария и в цяла Европа днес победи!
За 16 г. управление Виктор Орбан върна страната си години назад. Превърна я в най-бедната държава в Европа, със завладени институции, контролирани медии и мащабна корупция в полза на семейството му и близките до него кръгове.
Той срина една от най-успелите източноевропейски страни членки на ЕС до последните места по икономически растеж и върховенство на правото. Вместо да вложи европейските средства за подобряване на живота на народа си, Орбан ги използва за лично забогатяване, създаване на зависимости и серия от национални предателства.
Познато ли ви е? Моделът «Орбан» е същият като модела «Пеевски-Борисов». Затова изборните резултати в Унгария са важни и за България.
Поздравления за партия Тиса и лидера ѝ Петер Мадяр! Пожелавам му много кураж! Кураж и издръжливост за това, което предстои. Защото както и у нас, освобождаването на завладяната държава и връщането на справедливостта ще е труден процес, в който унгарците ще срещнат огромна вътрешна съпротива от подчинените чиновници в унгарските институции. Както се случва и у нас. Успех на Унгария!
А за България решаващата дата е 19 април.
Да гласуваме масово и да изхвърлим завинаги модела «Пеевски-Борисов», който корумпира, репресира и ограбва българите от възможностите и мечтите им.
И заедно да изградим една богата и справедлива държава.


Коментари (0)