„Ще има страшни последици през следващите години от пандемията. Най-важните събития за 2020 г. обаче за мен са убийствата на ген. Касем Сюлеймани през януари и на ядрения физик в Иран Мохсен Фахризаде. След това можем да поставим на второ място споразумението на Израел с Обединените арабски емирства, Бахрейн, Судан и Мароко за решаването на палестинския проблем". Това заяви журналистът Мохамед Халаф пред БНР. Той допълни, че третата по важност новина е взрива на 3 тона амониев нитрат в Бейрут, зад който все още не е ясно кой носи отговорност и дали не е дело на Хизбулла.
Арабистът каза още, че законът на френския президент Еманюел Макрон срещу сепаратисткия ислям във Франция ще капсулиране мюсюлмански общества, които отричат правилата на ЕС.
"Има съперничество между икономиките. Китай опитва да показва себе си не като икономически, а като политически лидер. Пандемията ще доведе до промяна в баланса на световните сили. Коронавирусът показа как Китай опитва да постигне политическа и информационна победа срещу ЕС и САЩ. Всички правителства в света ще променят своите приоритети към здравеопазване, образование и нови технологии. В САЩ предстои преразглеждане на либералните политики, което буди притеснение в Близкия изток", каза още Халаф.
Още от България
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"
ДСБ и Атанасов ще поведат демократичните сили за победа на президентските избори през 2026 г.
Партията поема ангажимент "да работи и за единна политическа платформа на демократичната и реформаторска десница"
Костадинов пак над закона - щурмува БНБ заради „скрита“ визита на МВФ
Лидерът на "Възраждане" настоява да информира фонда за това че „правителството фалшифицира данните за инфлацията и дефицита“