Глобата за физически лица е между 226 и 452 евро
Парламентът на Молдова одобри окончателно поправки в Кодекса за правонарушенията, включващи забрана на руската георгиевска лента, както и на знаците Z и V, съобщи Дойче веле с позоваване на молдовското издание NewsMaker.
Забрана се налага на "общоизвестни атрибути и символи“, които се използват в контекста на руската военна агресия срещу Украйна, уточнява изданието Noi.md.
Законопроектът е одобрен с гласовете на 53-ма депутати от общо 101. Един депутат гласува „въздържал се“, а представителите от Партията на социалистите на Република Молдова не присъстваха на заседанието.
Според приетите законови разпоредби, направата, продажбата, разпространението, както и публичното използване на символите Z, V и георгиевската лента в Молдова ще се санкционира с глоба (между 226 и 452 евро) или с обществено полезен труд от 30 до 60 часа, когато нарушението е извършено от физическо лице. На юридическите и длъжностните лица ще се налага глоба между 452 и 904 евро, отбелязва NewsMaker.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски Ормузки проток
По-рано днес американският президент заяви, че Иран трябва да се предаде, за да бъде прекратена войната между двете страни
The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение
Авторът на публикацията припомня, че настоящата война вече е един от най-кървавите конфликти на XXI век
Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха
По-рано беше съобщено, че те може да участват в мероприятията по случай Деня на независимостта на Украйна