16 Юни, 2025

Молецът се засели в Кремъл и започна да поглъща всичко наоколо

Молецът се засели в Кремъл и започна да поглъща всичко наоколо

снимка: архив

Можеше ли да се предвиди, че събитията от 26 март 2000 г. ще се превърнат в такава катастрофа?

Леонид Невзлин, Каспаров.Ру

Точно преди 25 години на 26 март в Русия се проведоха президентски избори, на които Владимир Путин, определен от "семейството" за наследник на Борис Елцин, спечели. Един незабележим подполковник от КГБ беше доведен на власт като президент с усилията на "семейни" политически стратези. Молецът се заселил в Кремъл и започнал да поглъща всичко наоколо.

Трагично решение, взето от егоизъм, което е коствало много хиляди животи извън Руската федерация в наше време. Русия потъна в мрака на диктатурата, превръщайки се във феодално владение на Путин и неговите приятели, живеещи според принципите на мафиотската държава. Създадената от Путин Русия няма перспектива в цивилизования свят. Всичко, което ще се случи по-нататък, е деградация и общество, което още повече ще потъва в невежество и агресия.

Можеше ли да се предвиди, че събитията от 26 март 2000 г. ще се превърнат в такава катастрофа? От една страна, Путин беше назначен за наследник въз основа на неговата безполезност, а „семейството“ се ръководеше предимно от собствените си интереси, които протежето му трябваше да зачита. Но от друга страна, начинът, по който Путин беше доведен на власт, изключваше мирно бъдеще. Неговото президентство се основава на война – той спечели властта на фона на чеченската война и продължава и сега да се държи на власт, използвайки войната срещу Украйна за тази цел. Няма шанс, Докато Путин е в Кремъл, няма шанс Русия да не представлява заплаха за западния свят. Завинаги трябва добре да помним това, за да не допуснем нови грешки.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия планира удари по енергийната система на Украйна, докато светът гледа към Близкия изток

Зеленски: Русия планира удари по енергийната система на Украйна, докато светът гледа към Близкия изток

„Партньорските разузнавателни служби разполагат с необходимите данни. Що се отнася конкретно до руската заплаха срещу инфраструктурата на нашата ядрена енергетика, данните бяха предадени от министъра на енергетиката на Украйна на МААЕ и на господин Уиткоф", каза той

Украинската ПВО поставя рекорд с IRIS-T: 7 свалени ракети с един залп

Украинската ПВО поставя рекорд с IRIS-T: 7 свалени ракети с един залп

Германската система IRIS-T дебютира с блестящ успех в Украйна: Лвовската ПВО бригада унищожи седем руски ракети в една-единствена битка. IRIS-T заменя С-300 и поставя нов рекорд в бойни условия.

На гости при Янукович и Асад: Висши ирански чиновници договарят бягство в Русия

На гости при Янукович и Асад: Висши ирански чиновници договарят бягство в Русия

Ден преди това, в свое видеопослание, израелският премиер Бенямин Нетаняху също намекна за такава възможност, заявявайки, че „висши ирански служители вече стягат куфарите си“.