30 Април, 2026

ИТН е партия от "фюрерски тип" с цел да минира и взриви политическата система

ИТН е партия от "фюрерски тип" с цел да минира и взриви политическата система

Момчил Дойчев

Момчил Дойчев

"Има такъв народ" е типична популистка Single-issue party /партия с една едничка цел/, която е основана с цел да минира и взриви партийната и политическа система чрез искане на мажоритарен вот, провеждане на непрекъснати референдуми и фактическо лишаване на партиите от държавно финансиране. В този смисъл, това е типична не само антисистемна, но и "антипартийна партия", основана на безпрекословна вярност към лидера си, който изисква безусловно подчинение и няма друга програма освен тази единствена цел - ликвидиране на познатата партийна и политическата система.

Като се стреми да си осигури тотално превъзходство, без да се съобразява с други партии и с това, че политиката е процес на търсене на съгласие и компромис в името на общото благо. В този аспект това е партия от фюрерски тип, основана на безпрекословна вярност към вожда. Такива партии са познати в много западни страни, но там сякаш липсва фанатичната партийна увереност. А там и целите са по-скромни - има например партия за освобождение на животните, партия против климатичните промени, партия за евтаназия,  партия за пряка демокрация, пиратска партия, партия за разрешаване на канабиса и др. При нас тази партия би било по-добре да се казва "Няма такъв народ", защото е по-скоро от рода на партия против земното притегляне и въртенето на Земята около Слънцето.

Сподели:

Коментари (0)

Столичният съвет даде зелена светлина за строежа на небостъргача в "Младост"

Столичният съвет даде зелена светлина за строежа на небостъргача в "Младост"

За предложението гласуваха от ГЕРБ-СДС, БСП, ИТН, съветници от "Синя София" и независимите. Кметът Васил Терзиев не взе отношение в дебата.

Три парламентарни групи вече подеха законодателни инициативи

Три парламентарни групи вече подеха законодателни инициативи

Още на старта на работата на 52-ия парламент ДБ внесоха 6 законопроекта и 1 проект за решение, Възраждане - атакува съдебната власт, а Прогресивна България - закона за НСО

СОС прие нови автобусни линии да свързват метрото с Казичене, Бусманци, Герман и Кривина

СОС прие нови автобусни линии да свързват метрото с Казичене, Бусманци, Герман и Кривина

Промените, предложени от зам.-кмета по транспорта Виктор Чаушев и съвносители - районните кметове на „Искър“ и „Панчарево“, бяха одобрени от Столичния общински съвет