24 Август, 2026

Мосад докара в Израел китайската ваксина срещу COVID-19

Мосад докара в Израел китайската ваксина срещу COVID-19

Външното и здравното министерство на страната отказват коментар

Външното разузнаване Moсад е донесло китайската ваксина срещу коронавирус в Израел през последните седмици, за да бъде тя проучена, предаде Канал 12.

Множество правителствени източници косвено потвърдиха информацията, съобщава „Джерусалем пост“.

Информацията идва в момент, когато страните и компаниите по света се надпреварват да разработят ваксина. Междувременно се съобщава за кибератаки и шпионаж срещу редица разработчици.

Израел се опитва да постигне споразумение за закупуване на коронавирусни ваксини от няколко други потенциални разработчици, заяви висш служител на здравното министерство, който е в течение с процеса.

„Има няколко дипломатически усилия, които се извършват зад кулисите“, каза той пред „Джерусалем пост“. "Ние опитваме всичко възможно, за да гарантираме на израелските граждани достъп до ваксина възможно най-скоро."

Не става ясно обаче защо точно разузнаването е замесено в договорката с Пекин, а не външното и здравното министерства.

Както външното министерство, така и здравното министерство или отказаха коментар, или насочват въпросите към кабинета на премиера.

Сподели:
Русия изтегли своя посланик в Лондон

Русия изтегли своя посланик в Лондон

След информацията за използването на британски дронове от украинската армия за удари по цели дълбоко зад фронтовата линия в Русия, посолството още на 18 август заплаши с последствия, посочвайки, че Великобритания се превърна в съучастник и партньор на „киевския терористичен апарат“

Украинска правда: Русия може да произвежда над 200 крилати и балистични ракети месечно

Украинска правда: Русия може да произвежда над 200 крилати и балистични ракети месечно

Твърди се, че руската армия в момента притежава приблизително 600 ракети „Оникс“ и близо 450 ракети „Калибър“

Евакуираха 40 000 души заради избухнал пожар край Рино, САЩ

Евакуираха 40 000 души заради избухнал пожар край Рино, САЩ

Пожарът „Хоук“ се е разраснал за един ден до 15 040 акра в неделя следобед и пламъците са достигнали 8 км северозападно от Рино, метрополис с повече от 280 000 души

Коментари (0)