Земетресението е с магнитуд 6,8, ЯМА призова хората да стоят далеч от брега
На 13 януари югозападната част на Япония бе разтърсена от земетресение с магнитуд 6,8 по скалата Рихтер, което накара властите да издадат предупреждение за цунами, предаде АФП.
Японската метеорологична агенция (ЯМА) издаде предупреждението за вълни цунами с височина до един метър след земетресението край префектура Миядзаки в област Кюшу.
Американската геоложка служба (USGS) преразгледа оценката си от 6,9, като добави, че „няма опасност от цунами от това земетресение“.
Въпреки това ЯMA призова хората да стоят далеч от крайбрежните води.
„Цунами може да удари многократно. Моля, не влизайте в морето и не се приближавайте до крайбрежните райони.“ - заявиха от агенцията в социалната мрежа X. /БГНЕС
Още от Свят
Украйна удари руска система за ПВО „Стрела-10“, складове за дронове и логистика, и 2 командни центъра
На 14 август и през нощта срещу 15 август подразделения на украинските сили удариха редица руски военни цели
Пресъхващият Дунав разкри мотоциклет от Втората световна и останки на двама войници
Находката е открита в района срещу унгарския парламент. След необходимите изследвания останките се очаква да бъдат погребани в германско военно гробище край Будапеща.
Лихтенщайн въведе равенство между половете в наследяването на трона
Лихтенщайн е конституционна монархия, начело с княз Ханс-Адам Втори от 1989 г., синът на княза, престолонаследникът Алоис, изпълнява функциите на регент и управлява ежедневните държавни дела от 2004 г.