Колко струват на данъкоплатците учениците, които напускат неграмотни българското училище? С този въпрос се обръща лидерът на КОД Петър Москов към образователния министър Красимир Вълчев.
Москов е изпратил 4 въпроса до министъра, свързани с образованието и начина по който то се финансира от държавата, как се калкулират "детските надбавки"и какъв е броят на подрастващите без завършено образование
Вижте пълния текст на писмото на Петър Москов, изпратено до образователния министър Красимир Вълчев:
ДО г-н Красимир ВълчевМинистър на образованието
Уважаеми Г-н Вълчев,
Във връзка със закона за достъп до обществена информация, в качеството си на председател на партия Консервативно обединение на десницата (КОД), Ви моля да ни предоставите следната информация:
1. Каква е средната издръжка на български ученик от постъпването му в 1-ви клас (на 7 годишна възраст) до навършването на 16 годишна възраст?
2. Каква е средната сума за едно дете в България, която семейството му получава под формата на „детски надбавки“, защото то посещава редовно учебните занимания до навършване на 16 годишната му възраст?
3. Какво е количеството на учениците в България, които не се възползват ефективно от правото на образование, гарантирано им от Конституцията и напускат училищната институция без завършено образование?
4. Колко е изхарчила България в последните 10 години за финансиране на програми за връщане на ученици под 16 годишна възраст в училище и каква е успеваемостта на тези програми?
С уважение: Петър Москов,
Председател на КОД
17 февруари 2021г.
С О Ф И Я
Още от България
Вучков: Искането на PNR информация трябва да е мотивирано с категорични данни за престъпление
"Абсолютно трябва да има категорични данни, да отправят мотивирано искане и съответният ръководител в ДАНС да е разрешил достъп до PNR данните"
Цветанка Андреева: Случаят с полетите на Пеевски се очертава като „Властгейт“
Първо се оказва, че изнесената информация може да не е вярна, второ – придобита е незаконно, трето - използва се за компрометиране на опозиционен лидер и висш магистрат
Масов бой в Асеновград - наложи се намеса на жандармерията
В момента се провежда специализира полицейска операция със силите на ОДМВР-Пловдив и Зоналното жандармерийско управление