28 Август, 2026

Московски пред Цачева в листата на ГЕРБ в Плевен

Московски пред Цачева в листата на ГЕРБ в Плевен

Имам честа и огромната отговорност да оглавявам листата на ГЕРБ в 15 МИР – Плевен, заяви водачът на листата Ивайло Московски по време на пресконференция в пресклуба на БТА в Плевен.

Той посочи, че изпитва огромен респект и уважение към Цецка Цачева, която е втора в листата и изтъкна, че според него тя е най-достойният председател на Народното събрание в новата история на България.

„Листата е разнообразна, опитали сме да покрием всички очаквания на обществеността. Считаме, че хората, които са включени в листата, ще дадат добра мотивация на тези, които ще отидат да гласуват”, добави Московски. Той заяви убеденост, че листата ще удовлетвори очакванията във всички сегменти в обществото, без да се залита в популизъм и крайности. 

Ще се стремим да ангажираме повече млади хора на възраст между 25 и 35 години и от тях очакваме голяма подкрепа, подчерта водачът на листата.

Според Московски ГЕРБ ще води прагматична и рационална кампания.

„Опитахме се да създадем програма, която да стъпва на реалностите в живота. Отчитаме пропуските, но същевременно и позитивните неща, които постигнахме като управляващи. Икономическата рамка на държавата изглежда така, както не е изглеждала никога досега. Имаме 3.7% икономически растеж. Образно казано, държавата е пълна с пари”, каза той и отбеляза, че над 100 млн.лв. са влоговете на граждани и фирми, а 16 млрд. лв. е фискалният резерв на държавата.

Московски посочи, че основните акценти в програмата на ГЕРБ са образованието, подобряване на благосъстоянието на всеки гражданин и задържането на ниските данъци. Той подчерта, че за ГЕРБ е приоритет доизграждането на АМ „Хемус” и създаването на три индустриални зони в Северна България, една от които ще е в регион Плевен.

Според Цецка Цачева подреждането на листата доказва, че ГЕРБ не само говори за подмладяване на състава, но и дава личен пример за това. “Търсихме баланса в листата и считам, че мога да предам опита, който имам, на своите млади колеги”, каза Цачева, като подчерта, че тя е част от това решение, като член на Изпълнителната комисия.

Сподели:
Радев за отстранения заглушител в Драгалевци: Намерени са елементи

Радев за отстранения заглушител в Драгалевци: Намерени са елементи

"Те са го отскубнали в последния момент“, каза Радев по повод заглушителя. По думите на премиера, са били направени всички възможни действия, за да бъдат открити липсващите части.

Асен Василев: Правителството "открадна" по 30 евро на месец от най-бедните работещи , пенсионерите и...

Асен Василев: Правителството "открадна" по 30 евро на месец от най-бедните работещи , пенсионерите и...

„Прогресивна България“ иска да ни върне обратно към философията на евтиния труд и „капковото напояване“ за работещите. Това е пагубно. Няма богата държава с ниски доходи“, заяви  лидерът на "Продължаваме Промяната"

Георг Георгиев и Красимир Терзиев ще присъстват на съдебното заседание срещу Ива Михайлова в Кочани

Георг Георгиев и Красимир Терзиев ще присъстват на съдебното заседание срещу Ива Михайлова в Кочани

Присъствието им на делото израз на това, че ГЕРБ следи отблизо развитието на казуса около Ива Михайлова и стои категорично зад нейното право на справедлив съдебен процес, както и това да ѝ се предостави възможност да продължи необходимото ѝ лечение в България

Коментари (0)