6 Юни, 2026

Москва е отправила протестна нота на Вашингтон заради руските дипломатически представителства

Москва е отправила протестна нота на Вашингтон заради руските дипломатически представителства

 Москва е отправила протестна нота на Вашингтон заради нарушения на международното право по отношение на руски дипломатически представителства, се казва в съобщение от Министерството на външните работи на страната, предава ТАСС, цитирана от "Фокус".
„Във връзка с продължаващите груби нарушения на нормите на международното право от Съединените американски щати по отношение на разположени на територията на САЩ дипломатически представителства и консулски учреждения на Русия, Министерството на външните работи на Русия изрази решителен протест на Държавния департамент, отправяйки съответстващата нота по дипломатически канали“, се казва на уебсайта на руското външнополитическо ведомство.
„Към тази ситуацията, чиито последствия излизат далеч извън рамките на двустранните руско-американски отношения и засягат цялата международна общност, също беше привлечено вниманието на ООН. На 18 май на генералния секретар на организация бе предадено съответстващо съобщение от Руската Федерация за подготвяне на доклад за 73-ата сесия на Общото събрание на ООН“, добавят от министерството.
Сподели:
Мицоски:  Коща и Радев нямат значение! Знам какво предстои за нас, срещнах се с Макрон и Мерц

Мицоски: Коща и Радев нямат значение! Знам какво предстои за нас, срещнах се с Макрон и Мерц

И днес Мицкоски не пропусна да повтори, че няма да позволи промени в Конституцията, което означава, че той и ръководеното от него правителство на практика се отказва от започване на преговори за членство в ЕС

Исламабад опитва да реанимира диалога между Иран и САЩ

Исламабад опитва да реанимира диалога между Иран и САЩ

През последните дни двете страни си размениха удари въпреки действащото от близо два месеца примирие.

Киев: Путин пропусна своя шанс да излезе от тази неуспешна за него война!

Киев: Путин пропусна своя шанс да излезе от тази неуспешна за него война!

Според изявлението на Андрий Сибига в социалната мрежа X за руснаците няма добри новини. И няма да има

Коментари (0)