16 Декември, 2025

Москва иска да обсъди "правото на украински земи" с Полша, Унгария и Словакия

Москва иска да обсъди "правото на украински земи" с Полша, Унгария и Словакия

Сергей Наришкин, снимка: архив

„Инициативата“ е на директора на руското външно разузнаване Сергей Наришкин, който е и председател на Руското историческо дружество

В Русия на най-високо ниво беше направено предложение да се обсъди „правото на украински земи“. 

„Инициативата“ е на директора на руското външно разузнаване Сергей Наришкин, който е и председател на Руското историческо дружество. 

На въпрос, зададен от контролираната от Кремъл агенция ТАСС -  дали е възможно в бъдеще Украйна да бъде разделена между различни държави, той отговори с предложение темата да се обсъди с представители на съседните на Украйна страни.

„Знаете ли, това е сериозен въпрос, който има много дълбока предистория. Аз просто предложих да обсъдим тази тема с моите колеги историци от Руското историческо общество, но от историческа гледна точка. И ние непременно ще го направим. И ние ще се опитаме да поканим историци от други страни - от Полша, от Унгария, от Словакия.“ - каза Наришкин.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Министерството на финансите на САЩ отхвърли офертата на Xtellus за активите на „Лукойл“

Министерството на финансите на САЩ отхвърли офертата на Xtellus за активите на „Лукойл“

Xtellus е консултирала партньори в наддаването, сред които американският милиардер Тод Боели и инвестиционната група Allied Investment Partners от Обединените арабски емирства. Един от източниците посочи, че „Лукойл“ и групата, водена от Xtellus, вече са подписали договор за покупко-продажба на дялове.

Окупаторите разширяват площадката за изстрелване на "Шахед"-и на 70 км от Украйна

Окупаторите разширяват площадката за изстрелване на "Шахед"-и на 70 км от Украйна

Регистрираните промени показват активното развитие на инфраструктурата за изстрелване, използвана за атаки с дронове камикадзе, като само за месец Русия произвежда 2700 БЛА

WSJ: Докато Тръмп се опитва да сключи мир в Украйна, Европа подготвя обществото за нова война

WSJ: Докато Тръмп се опитва да сключи мир в Украйна, Европа подготвя обществото за нова война

В Европа има опасения, че прекратяването на огъня в Украйна ще освободи руски военни ресурси за атаки срещу други държави