11 Януари, 2026

Москва клекна: Представители на Русия ще чакат тези на Украйна в Турция на 15 май за преговори

Москва клекна: Представители на Русия ще чакат тези на Украйна в Турция на 15 май за преговори

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Доналд Тръмп може да присъства на преговорите. Той сам загатна за тази възможност. CNN уточнява, че присъствието му ще зависи от това дали Путин ще се появи

Представители на Русия ще чакат тези на Украйна в Турция на 15 май за преговори.

Това заяви говорителят на руския диктатор Владимир Путин — Дмитрий Песков, пред журналиста от пропагандния канал "Россия 1" Павел Зарубин.

Песков не уточни дали самият Путин ще отиде. Съставът на руската делегация още не е обявен.

„Когато президентът нареди, тогава ще действаме“, добави Песков.

Президентът на Украйна Володимир Зеленски подчерта, че очаква лично Путин в Истанбул:
„Той взема всички решения в Русия, това е неговата война. Следователно преговорите трябва да са с него.“

Преговорите в Истанбул: какво трябва да знаете

Президентът на САЩ Доналд Тръмп може да присъства на преговорите между Украйна и Русия в Турция. Той сам загатна за тази възможност. CNN уточнява, че присъствието му ще зависи от това дали Путин ще се появи.

Междувременно Зеленски заяви, че Путин се страхува от преки преговори с него. Освен това руският лидер не желае да прекрати войната и отказва безусловно примирие.

Кой ще представлява Русия — все още не е ясно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподели:

Коментари (0)

САЩ тайно прехвърлиха на Украйна най-новата система ПВО за унищожение на дронове

САЩ тайно прехвърлиха на Украйна най-новата система ПВО за унищожение на дронове

Вероятно става въпрос за тестване на напълно нова разработка в реални условия

След Мадуро идва ред на Кастро: Тръмп плаши Куба с петролно ембарго и Рубио на власт

След Мадуро идва ред на Кастро: Тръмп плаши Куба с петролно ембарго и Рубио на власт

Белият дом затяга примката около Хавана: След ареста на Мадуро, Вашингтон спира петрола за острова и чертае ново бъдеще с Марко Рубио

Зеленски намекна за "нови операции", които Русия ще усети

Зеленски намекна за "нови операции", които Русия ще усети

По думите му действията на Украйна включват дълбоки удари и специални мерки, насочени към отслабване на способността на окупаторите да продължат войната