10 Юли, 2026

Москва отново е под украинска атака, Лавров щял да се оплаче на зетя на Тръмп

Скрийншот

Местни Telegram канали съобщават също, че около 150 полета са били забавени на московските летища

Днес, 19 юни, Москва отново е подложена на атака с украински безпилотни летателни апарати. Кметът на руската столица Сергей Собянин заяви в своя Telegram канал, че на подстъпите към града са били свалени 37 дрона.

„Специалистите от аварийните служби работят на местата, където са паднали отломките“, написа кметът на Москва.

Собянин увери, че нито един украински безпилотник не е достигнал до Москва по време на днешната атака. В същото време жители на руската столица публикуват в социалните мрежи видеоклипове, на които се виждат прелитащи дронове над града.

Местни Telegram канали съобщават също, че около 150 полета са били забавени на московските летища. На летище Шереметиево са забавени около 40 пристигащи и 19 заминаващи полета, на Внуково – 33 пристигащи и 28 заминаващи, а на Домодедово – около 26 пристигащи полета.

Освен това руският външен министър Сергей Лавров се оплака пред журналисти от „възмутителните терористични актове на Киев“. Той заяви, че тези инциденти „трябва да бъдат забелязани от американските колеги“.

Лавров намекна, че по време на посещението в Москва на специалните представители на президента на САЩ Стив Уиткоф и Джаред Къшнър руската страна ще им представи информация за това, което нарича „украински терористични атаки“.

Песков коментира ударите по Москва

По-рано говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, коментирайки украинските удари по Москва, препоръча на руснаците да гледат „впечатляващите кадри“ от последиците от руските удари по Украйна. Той заяви, че руската система за противовъздушна отбрана демонстрира „висока ефективност“.

„Действително атаките с дронове продължават, предприемат се съответните мерки за ликвидиране на последствията“, каза Песков.

Сподели:
Саратовската рафинерия в Русия спря работа след украинските удари с дронове

Саратовската рафинерия в Русия спря работа след украинските удари с дронове

Поразена е инсталация за първична преработка KDU-6 с капацитет 20 000 метрични тона на денонощие - единствената такава инсталация в рафинерията

Тръмп: Испания се реваншира напълно, ангажира се със значително плащане

Тръмп: Испания се реваншира напълно, ангажира се със значително плащане

Освен това турския президент Ердоган е благодарил на Испания за ангажимента ѝ в сферата на отбраната, включващ ракетни системи "Пейтриът"

Зеленски: Договорихме със САЩ на политическо ниво лицензи за производство на "Пейтриът", остават техническите детайли

Зеленски: Договорихме със САЩ на политическо ниво лицензи за производство на "Пейтриът", остават техническите детайли

Освен това Украйна ще получи през следващите дни от САЩ критично важни ракети прехващачи "Пейтриът"

Коментари (0)