Поканата дойде от Владимир Чизов, постоянният представител на Русия в Европейския съюз
Оглавяваният от Русия Евразийски икономически съюз (ЕАИС) е поканил Албания и Северна Македония да се присъединят към организацията. Поканата дойде от Владимир Чизов, постоянният представител на Москва в Европейския съюз, по време на Форума на Евразийския съюз във Верона миналата седмица, пише прищинският ежедневник Gazeta Express.
„Албания и Северна Македония ще получат по-голямо разбиране в ЕАИС, отколкото в ЕС“, заяви руският дипломат. „Сигурен съм, че страните, които са кандидати за присъединяване към ЕС и наскоро бяха оставени на изчакване от Брюксел, ще имат полза от ЕАИС“, убеден е Чизов.
Поканата на Русия към страните от Западните Балкани да се присъединят към оглавяваната от Москва организация идват няколко дни, след като Европейският съвет реши да не отваря присъединителни преговори с Тирана и Скопие.
Фактор
„Албания и Северна Македония ще получат по-голямо разбиране в ЕАИС, отколкото в ЕС“, заяви руският дипломат. „Сигурен съм, че страните, които са кандидати за присъединяване към ЕС и наскоро бяха оставени на изчакване от Брюксел, ще имат полза от ЕАИС“, убеден е Чизов.
Поканата на Русия към страните от Западните Балкани да се присъединят към оглавяваната от Москва организация идват няколко дни, след като Европейският съвет реши да не отваря присъединителни преговори с Тирана и Скопие.
Още от Свят
Техеран: САЩ не може да решава какво ще прави Иран с размразените си активи
„Отхвърлям всякакви твърдения на Вашингтон, че друга държава трябва да има каквато и да било роля или влияние върху тези решения и процеси“, заяви иранският постоянен представител към ООН в Женева Али Бахрейни
"Нито ток, нито вода, нито нищо, празни магазини ...": Руснаци масово напускат Крим
Колоната от автомобили, които напускат полуострова надхвърли 700 коли, а ограниченията на стоките в магазините вече са непоносими за жителите тук
Гутериш призова всяка IT компания да разкрие еко отпечатъка си
По-рано през юни проучване на ООН установи, че през 2025 г. центровете за данни са потребявали повече електроенергия от всички страни в света с изключение на десет от тях