От Пентагона твърдят, че се опасяват от изчерпване на собствените запаси
Русия приветства новината, че САЩ са спрели доставката на някои оръжия за Украйна - Кремъл заяви, че колкото по-малко оръжие доставя Вашингтон на Киев, толкова по-близо е краят на войната, предаде БТА с позоваване на Ройтерс.
"Доколкото разбираме, причина за това решение са празните складове, недостигът на тези оръжия в складовете. Във всеки случай, колкото по-малко оръжия се доставят на Украйна, толкова по-близо е краят на специалната военна операция." - каза говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от руски медии.
Пентагонът спря доставките на някои жизнено необходими противовъздушни ракети и други високоточни боеприпаси за Украйна заради "опасения от изчерпване" на собствените запаси, казаха вчера пред Ройтерс двама служители, запознати с въпроса, допълва БТА.
Високопоставен украински депутат определи решението на Вашингтон като болезнено за усилията на Украйна да се защити от руските въздушни удари, които се засилиха през последните седмици.
Още от Свят
Сомалия и Турция освободиха похитен кораб, убити са 14 пирати
От началото на годината край бреговете на Сомалия са извършени най-малко 15 нападения - рекорден брой от 2013 г. насам
NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си
Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"
Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?
Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо