Руското външно министерство изпрати нота до Лиз Трейси
Руското министерство на външните работи е извикало посланика на Съединените щати в Москва Лиз Трейси и е отправило предупреждение за евентуално изгонване на американски дипломати от страната.
Ведомството подозира дипломатите в опит за намеса във вътрешните работи на Русия, предаде БНР.
Лиз Трейси е била информирана, че три американски неправителствени организации са обявени за "нежелателни" с аргумента, че, "набирали агенти за влияние под прикритието на образователен и културен обмен".
На посланика е била връчена нота с настояване да прекрати всякакво съдействие на тези организации.
Фактор
Ведомството подозира дипломатите в опит за намеса във вътрешните работи на Русия, предаде БНР.
Лиз Трейси е била информирана, че три американски неправителствени организации са обявени за "нежелателни" с аргумента, че, "набирали агенти за влияние под прикритието на образователен и културен обмен".
На посланика е била връчена нота с настояване да прекрати всякакво съдействие на тези организации.
Още от Свят
Иран отново предяви претенции за контрол върху Ормузкия проток
"Безопасното преминаване през Ормузкия проток не може да бъде гарантирано без координация с Иран", заяви заместник-министърът на външните работи Казем Гарибабади
Тръмп заплаши европейски държави със 100% мита заради данъка върху цифровите услуги
По думите му, действащите търговски споразумения ще бъдат обезсилени.
Над 50 000 души са в неизвестност след бедстието във Венецуела
Ръководителят на хуманитарните операции на ООН Том Флетчър. предупреди, че броят на жертвите вероятно ще „нарасне значително“