16 Май, 2026

Мразовита неделя, в София температурите остават минусови през целия ден

Мразовита неделя, в София температурите остават минусови през целия ден

Преди обяд облачността ще е разкъсана, след обяд по-често значителна и на места ще превалява сняг. Вятърът остава умерен, в Дунавската равнина и в източните райони временно силен северозападен, с него ще продължи да нахлува студен въздух. Минималните температури ще са между минус 9° и минус 4°, в отделни котловини - до минус 12°, а максималните - предимно между минус 3° и 2°. В София минималната температура ще е минус 8°, максималната - минус 4°. Това сочи прогнозата на НИМХ.

Над Черноморието облачността ще е по-често значителна. Ще духа умерен и временно силен вятър от север-северозапад. Максимални температури на въздуха: 0°-3°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

Над планините облачността ще е значителна и на много места ще превалява слаб сняг. Остава ветровито със силен до бурен вятър от север-северозапад. По планинските проходи ще има виелици и навявания. Студено, с максимална температура на височина 1200 метра около минус 9°, на 2000 метра - около минус 16°.
Сподели:

Коментари (0)

Дръж се земьо, шоп те гази: Хумор, танци и песни на XVII-ия „Шопски празник”

Дръж се земьо, шоп те гази: Хумор, танци и песни на XVII-ия „Шопски празник”

Международното участие е представено от атрактивната френска изпълнителка на български фолклор Сули Лин, която взима участие в програмата заедно с малката талантлива гадуларка Стефани Митева, певицата Георгия Райкова, фолклорна група „Шопкини“ и др.

 На 6 юни ще се проведе тазгодишното поклонение в памет на жертвите на концлагера „Белене“

На 6 юни ще се проведе тазгодишното поклонение в памет на жертвите на концлагера „Белене“

Включването в тазгодишното поклонение не изисква заплащането на никакви такси от участниците и необходимост от разрешителни за посещение на остров Персин, то е напълно свободно

Брюксел: България няма ангажимент към трибунала за престъпленията срещу Украйна

Брюксел: България няма ангажимент към трибунала за престъпленията срещу Украйна

"Тези държави направиха решителна крачка към реалното създаване на Специалния трибунал и към търсенето на отговорност за агресията срещу Украйна“, заяви генералният секретар на Съвета на Европа Ален Берсе по повод страните, подкрепили инициативата