8 Януари, 2026

МС изискал информация от службите за камиона, взривил се на Кримския мост

МС изискал информация от службите за камиона, взривил се на Кримския мост

Служебното правителство е изискало информация от службите по темата с камиона, който се взриви на Кримския мост, обяви пред БТА говорителят на кабинета Антон Кутев.

"Проверки се правят и от Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС), и от МВР. Какви ще бъдат резултатите, предстои да видим", посочи още той.

Припомняме ви, че ръководителят на Следствения комитет на Русия Александър Бастрикин, цитиран днес от световните агенции, каза, че камионът, взривен на Кримския мост, е минал по маршрут, включващ България.

Русия: Камионът, участвал във взрива на Кримския мост, е тръгнал от България

"Президентът Румен Радев трябва да даде ясен отговор защо България присъства в информацията, изнесена от руска страна за взрива на Кримския мост", призова днес Изпълнителното бюро на БСП в позиция, разпространена от пресцентъра на Столетницата.

БСП пита президента: Защо България присъства в информация, изнесена от Русия, за взрива на Кримския мост?

Темата коментира и лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, който заяви, че не може да става дума за "българска следа" по случая.

"Аз, ако съм на мястото на руските служби, ще ми е интересно не откъде е тръгнал камионът, а къде е бил натоварен. Ясно е, че взривът не е натоварен тук, защото не може да мине границите, ще се самовзриви някъде", посочи той.
Сподели:

Коментари (0)

„Няма къща без щети“: Tорнадо помете село Меден кладенец

„Няма къща без щети“: Tорнадо помете село Меден кладенец

Екипите на електроразпределителното дружество работят по възстановяването на електрическите стълбове.

Министерството на културата отменя заповедта за уволнението на Антония Ковачева като директор на БНФ

Министерството на културата отменя заповедта за уволнението на Антония Ковачева като директор на БНФ

Решението е взето с оглед осигуряване на институционална стабилност, приемственост и спокойното протичане на текущите процеси и проекти във филмотеката

„Да, България“ влиза в новата парламентарна сесия с план за „чиста“ съдебна власт и край на изборните измами

„Да, България“ влиза в новата парламентарна сесия с план за „чиста“ съдебна власт и край на изборните измами

Партията обяви ключовите си приоритети: прозрачен избор на органите в съдебната система и пресичане на манипулациите при гласуването