17 Август, 2026

МС одобри Стратегия на електронното управление в НОИ за периода 2018-2025 г.

МС одобри Стратегия на електронното управление в НОИ за периода 2018-2025 г.

Правителството прие актуализирана Секторна стратегия за развитие на електронното управление в Националния осигурителен институт - „е-осигуряване” 2018-2025 г. и Пътна карта за изпълнението й. С приетите промени документът се синхронизира с актуализираната Стратегия за развитие на електронното управление в Република България 2019-2025 г., съобщиха от правителствения пресцентър.

В обновената стратегия се въвеждат цели и принципи, заложени в новоприети стратегически документи на национално ниво, сред които Националната програма за развитие „България 2030“ и националния стратегически документ „Цифрова трансформация на България за периода 2020-2030. Отчетени са и измененията в нормативната уредба, произтичащи от промените в Закона за електронното управление и от последните изисквания на законодателството в областта на киберсигурността, включително мрежовата и информационна сигурност.

Стратегическите цели на документа са трансформиране на НОИ в цифрова администрация, електронно управление на държавното обществено осигуряване, базирано на данни и разработване и предоставяне на цифрови услуги в областта на социалното осигуряване и обмен на социално-осигурителна информация.
Сподели:
Борисов:  Като разбраха, че  Димитър Николов  ще ги бие на президентските избори,  дадоха "Евровизия" на Бургас

Борисов: Като разбраха, че Димитър Николов ще ги бие на президентските избори, дадоха "Евровизия" на Бургас

"Лятната ни столица по наше време беше средище на срещи на най-високо ниво - от Ердоган, през Жан-Клод Юнкер, Дейвид Камерън, Орбан", заяви още той

България вече разполага с антидрон системи - първите две пристигнаха

България вече разполага с антидрон системи - първите две пристигнаха

Системите са закупени от американската компания AXON

Гълъб Донев се сети: Ще защитя държавния интерес в „Международен панаир Пловдив“ АД

Гълъб Донев се сети: Ще защитя държавния интерес в „Международен панаир Пловдив“ АД

С подаденото заявление финансовото министерство застава зад предприетите от Министерството на икономиката и индустрията съдебни стъпки.

Коментари (0)