Причината се корени в неспособността на администрацията на президента да се справя с големите фискални дефицити и растящи лихвени разходи
Рейтинговата компания "Мудис" понижи кредитния рейтинг на САЩ с една степен
Падането на кредитния рейтинг е удар по икономическата политика на президента на Съединетите щати Доналд Тръмп, съобщават от БНТ.
Причината се корени в неспособността на администрацията на президента да се справя с големите фискални дефицити и растящи лихвени разходи.
Новата оценка означава, че вече три големи световни рейтингови агенции са понижили американския кредитен рейтинг от най-високата степен.
Още от Бизнес
Фискалният съвет предупреждава за влизане в "неуправляема дългова спирала"
Експертите от съвета посочиха, че дълговото бреме се превръща в структурен дефект на бюджета, тежестта се прехвъля върху бизнеса, а лихвените плащания нарастват рязко и по този начин изземват ресурс от сектори като образование и здравеопазване
Цанко Арабаджиев: ББР може да мобилизира частния капитал за изграждането на стратегическата инфраструктура в страната
В дискусията, посветена на инфраструктурните инвестиции, участваха също министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков, представителят на Световната банка Антонио Нунес, президентът на Американската търговска камара в Армения Елина Маркарян и представители на бизнеса от региона
За пореден път САЩ удължават срока за продажбата на "Лукойл"
Санкциите наложиха продажбата на международния портфейл на най-голямата руска рафинерия, който е оценен на около 22 млрд. долара и включва нефтени находища, рафинерии и бензиностанции от Ирак до Финландия.