26 Юни, 2026

Мустафа Карадайъ: Формира се мнозинство - ДПС не участва, ще бъдем опозиция

Мустафа Карадайъ: Формира се мнозинство - ДПС не участва, ще бъдем опозиция
Мустафа Карадайъ

За три месеца „ще приключат държавата“

Правото да се предложи председател на парламента е на най-голямата парламентарна група, докато не се оформи мнозинство – това заяви от трибуната на НС председателят на ДПС Мустафа Карадайъ.

„Виждаме, че се оформя мнозинство. Тъй като не участваме в това мнозинство, най-естественото е да сме опозиция.“ – коментира той.

По думите на Карадайъ, ротационното председателство на НС е противоконституционно.

„Днешното мнозинство е съвсем естествено. Битието им е еднакво, един и същи създател ги създаде по един и същи модел.“ – продължи той.

„За да продължават да разрушават конституцията и законите на страната. И да послъгват. И да рушат демокрацията и държавността.“ – добади Карадайъ, като заяви, че за три месеца „ще приключат държавата“.


Сподели:
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"

Мирчев:  Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци

Коментари (0)