31 Март, 2026

Мустафа Карадайъ писа "слаб" на кабинета "Петков"

Мустафа Карадайъ писа "слаб" на кабинета "Петков"

Мустафа Карадайъ

Лидерът на ДПС, които са в опозиция, го определи като най-слабия от края на комунизма

Този кабинет е най-слабият от края на комунизма. Правителството по-скоро прилича на клуб по интереси. Това заяви председателят на ПГ на ДПС Мустафа Карадайъ в декларация от парламентарната трибуна, предаде репортер на БГНЕС.

Властта, която оценява себе си като прекрасна няма мерки за борба с кризите – това го казват и гражданите, казва го и бизнесът. План за възстановяване все още няма, независимо, че непрекъснато е в устата ви. Еврофондове все още няма в тези кризисни времена. От месец и половина, откакто имаме държавен бюджет, слушаме как трябва да го актуализираме. Кризите са факт – хората обедняват, инфлацията расте, подчерта Карадайъ и продължи:

Мерки за борба с кризите няма, но има противоконституционни и противозаконни действия от сегашната власт. Впрочем такъв е зародишът на тази власт.

Според председателят на ДПС задкулисието е завладяло властта.

Целта е завладяването и на независимите регулатори. Това е вашата власт, обърна се той към мнозинството.

Председателят на ДПС призова за разум, мъдрост и диалог между власт и опозиция, за възстановяване на нормалността в политиката, а това, според Карадайъ, става само с демократични инструменти. 
Сподели:

Коментари (0)

МВнР: България потвърди подкрепата си за суверенитета на Украйна и възстановяването ѝ след войната

МВнР: България потвърди подкрепата си за суверенитета на Украйна и възстановяването ѝ след войната

Министър Нейнски подчерта значението на международната отчетност за нарушенията на международното право като ключов елемент от всеки устойчив мирен процес

Нейнски обсъди с Вадефул разширяването на ЕС на неформален съвет в Украйна

Нейнски обсъди с Вадефул разширяването на ЕС на неформален съвет в Украйна

Външният ни министър подчерта последователната подкрепа на България за европейската перспектива на страните от Западните Балкани, Украйна и Молдова

Бургаската полиция задържа шофьор с рекордните 4,46 промила алкохол

Бургаската полиция задържа шофьор с рекордните 4,46 промила алкохол

След извършената на място проверка е установено, че мъжът шофира след употреба на алкохол с концентрация – 4,46 промила