8 Юни, 2026

Муцунски: ЕС също трябва да си изпълни задълженията

Муцунски: ЕС също трябва да си изпълни задълженията
Тимчо Муцунски

Разговарял е с евродепутата Илхан Кючюк

„ЕС трябва да отговори на очакванията, за да запази доверието си в региона.“

Това заяви министърът на външните работи и външната търговия на Северна Македония Тимчо Муцунски в Брюксел, където се срещна представителите на институциите на Европейския съюз.| БГНЕС

Муцунски ръзговаря с ръководителя на Генералната дирекция за съседство и преговори за присъединяване (DG NEAR) Герт Ян Копман, както и с евродепутатите Дейвид Макалистър, Тинеке Стрик и Илхан Кючюк.

‚Благодарих на членовете на Европейския парламент за подкрепата, която оказаха за Плана за растеж, който беше приет наскоро и който ще бъде много важен за целия регион. Ключовите въпроси, които повдигнахме, са очакванията, които те имат от държавата, но и очакванията, които ние имаме от ЕС за това, което той трябва да предостави, за да запази това доверие в нашия регион.“ - заяви Муцунски след срещите в Брюксел.

По отношение на задълженията, които страната трябва да изпълни, представителите на ЕС посочиха реформи в областта на върховенството на закона и публичната администрация, както и борбата с високата корупция.

Той каза още, че на срещата с евродепутата Илхан Кючюк, който в предишния Европейски парламент беше докладчик на Европейския парламент за РСМ, са обсъдени текущите реформи, които трябва да бъдат извършени, както и двустранните отношения на страната с България .

„Смятам, че той може да даде своя принос за подобряването на тези двустранни отношения“, оцени Муцунски. /БГНЕС

Сподели:
The Telegraph: Путин вероятно е пропуснал последния си шанс да излезе от войната без поражение

The Telegraph: Путин вероятно е пропуснал последния си шанс да излезе от войната без поражение

Изданието обръща внимание на думите на украинския външен министър Андрий Сибига, който заявява, че Русия е пропуснала шанса да приключи войната при приемливи условия

Европейска Армения: Партията на Пашинян  води убедително

Европейска Армения: Партията на Пашинян води убедително

Очаква се ЦИК на Армения да представи скоро първи официални предварителни резултати. 

Президентът на Финландия: Украйна е на върха на своята мощ, има седем признака за това

Президентът на Финландия: Украйна е на върха на своята мощ, има седем признака за това

Съотношението на загубите се е променило от 1:3 в полза на Украйна до 1:8 в полза на Украйна

Коментари (0)