16 Декември, 2025

МВнР: Магистралата към Солун и Атина остава затворена

МВнР: Магистралата към Солун и Атина остава затворена

Местните власти препоръчват маршрута Ламия-Патра или Агрино-Янина-Солун-България

По информация, получена от гръцките власти, магистралата ПАТЕ (Патра-Атина-Солун-Евзони) ще остане затворена през целия ден (11 септември) при град Лариса, в двете посоки, без точна информация към момента кога ще бъде отворена, предаде Дарик.

Местните власти препоръчват да бъде използван маршрутът Ламия-Патра или Агрино-Янина-Солун-България от желаещите да се приберат. Пътят през Калмбака/Метеора е затворен, тъй като преминава през наводнени участъци през Кардица и Трикала.

При необходимост от съдействие българските граждани могат да се обърнат денонощно към генералното консулство на България в Солун на тел. +30 2310829210 105, +30 2310 869 510. Въпроси могат да бъдат отправяни и на имейл адресите: consular.athens@mfa.bg ; consulate.thessaloniki@mfa.bg. 

Броят на жертвите на наводненията в Гърция достигна 14 души, след като бяха открити телата на изчезнала жена и нейния син. Още трима души се издирват.

Сподели:

Коментари (0)

Министерството на финансите на САЩ отхвърли офертата на Xtellus за активите на „Лукойл“

Министерството на финансите на САЩ отхвърли офертата на Xtellus за активите на „Лукойл“

Xtellus е консултирала партньори в наддаването, сред които американският милиардер Тод Боели и инвестиционната група Allied Investment Partners от Обединените арабски емирства. Един от източниците посочи, че „Лукойл“ и групата, водена от Xtellus, вече са подписали договор за покупко-продажба на дялове.

Окупаторите разширяват площадката за изстрелване на "Шахед"-и на 70 км от Украйна

Окупаторите разширяват площадката за изстрелване на "Шахед"-и на 70 км от Украйна

Регистрираните промени показват активното развитие на инфраструктурата за изстрелване, използвана за атаки с дронове камикадзе, като само за месец Русия произвежда 2700 БЛА

WSJ: Докато Тръмп се опитва да сключи мир в Украйна, Европа подготвя обществото за нова война

WSJ: Докато Тръмп се опитва да сключи мир в Украйна, Европа подготвя обществото за нова война

В Европа има опасения, че прекратяването на огъня в Украйна ще освободи руски военни ресурси за атаки срещу други държави