През тази нощ 148 души, сред които 89 български граждани, бяха успешно евакуирани от Израел със специално нает самолет
Към този момент има ограничен брой постъпили заявления от български граждани за евакуиране от територията на Израел, а на заявилите желание за съдействие по извеждане от Иран е оказано съдействие. От съображения за сигурност по-подробна информация не може да бъде предоставена на този етап, съобщи Дарик с позоваване на МВнР.
От Министерството на външните работи подчертават, че остават в постоянен контакт с българските дипломатически мисии в региона и следят развитието на ситуацията.
На всички български граждани, които се намират в засегнатите райони, се препоръчва да осъществят и поддържат връзка с българските посолства, да следят редовно официалните съобщения и да се регистрират в системата за доброволна регистрация на пътуващи в чужбина на сайта на МВнР.
През тази нощ 148 души, сред които 89 български граждани, бяха успешно евакуирани от Израел със специално нает самолет.
Още от България
Илия Лазаров: ПП и ДБ дори не искат Гюров за президент - той е марионетка, Румяна Бъчварова управляваше държавата
"Гюров е подставено лице и с него кукловодите искат да направят нов проект, защото "Да, България" фалира"
Откриха антракс във ферма в Ловешко - 21 души са били в пряк контакт
Заболяването е опасно, но не се предава от човек на човек
"Украйна високо цени подкрепата и приятелството на България" - Зеленски благодари на Йотова за писмото ѝ за Деня на независимостта
Той подчерта, че двете държави могат да извлекат значителни ползи от задълбочаването на двустранните отношения в множество области