Подозира се експлозия на кола-бомба, но няма данни нападението да е било насочено конкретно към българската мисия
Както вече бе съобщено, мощен взрив избухна в дипломатическия квартал на Кабул, Афганистан, в близост до българското посолство, днес около 8.30 часа местно време (07.00 часа българско). Няма пострадали членове на персонала на посолството. В резултат на експлозията са нанесени материални щети на сградата на дипломатическото представителство и съседните сгради.
Това съобщиха от Министерство на външните работи (МВнР).
Местните власти са отцепили района. Обстоятелствата за инцидента се изясняват. Подозира се експлозия на кола-бомба, но няма данни нападението да е било насочено конкретно към българската мисия.
Още от България
Горанов: Необходими са разговори за общ кандидат-президент между всички, които се определят като център-дясно
По думите му, ако има единна и ясна кандидатура център-дясно, тя има шансове да спечели изборите, ако няма такава – няма шансове
Емилиян Гебрев: Сътрудничеството с Украйна в производството на дронове е важно за България
Украинската армия е най-силната в момента - "армия, която непрекъснато е в окопите и на фронта, с натрупан огромен опит и с непрекъснато снабдяване с боеприпаси"
Йотова клекна за втори път пред руския патриарх Кирил, но вече като президент
Илияна Йотова демонстрира, че мръсната руска война, православието и християнството разглежда единствено от русофилска и путинофилска гледна точката, а не като българофил, както повелява конституцията и поста, който заема