9 Февруари, 2026

МВнР: Няма данни за българи, пострадали в жестоката катастрофа в Испания

МВнР: Няма данни за българи, пострадали в жестоката катастрофа в Испания

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Тежкият инцидент взе 39 жертви, след като дерайлира влак в района на град Адамуз

В посолството на България в Мадрид не са постъпвали официални данни за загинали и пострадали български граждани при тежката влакова катастрофа в района до град Адамуз в провинция Кордоба Южна Испания, съобщи БТА. Информацията е получена в отговор на запитване на агенцията до Министерството на външните работи (МВнР).

Посолството е в постоянна връзка с местните власти и следи отблизо актуалната обстановка. При нужда от съдействие българските граждани могат да се свържат с посолството на страната ни в Мадрид на телефони: + 34 678 013 846 ; +34 91 345 5761; +34 91 345 6651, както и на е-mail адред: Embassy.Madrid@mfa.bg. Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации се приемат денонощно и на телефонните линии на дирекция "Ситуационен център": +359 2 948 24 04; +359 2 971 38 56; +359 893 339 616 или на имейл: crisis@mfa.bg.

Президентът Румен Радев и премиерът в оставка Росен Желязков изказаха в платформата X съболезнования за тежкия инцидент с най-малко 39 жертви и изразиха солидарност с испанския народ.

Сподели:

Коментари (0)

Иван Савов: Трагедията "Петрохан" тепърва ще се разплита – не знаем мотива и извършителя

Иван Савов: Трагедията "Петрохан" тепърва ще се разплита – не знаем мотива и извършителя

Някой силен на деня е подал ръка на организацията на Калушев, за да съществува толкова дълго време, е версията на криминалиста

Ключова политическа седмица: интригата е кой ще е служебен премиер

Ключова политическа седмица: интригата е кой ще е служебен премиер

Общо пет длъжностни лица, от т. нар "домова книга", вече заявиха готовност да оглавят служебното правителство

Започва дъжд от североизток и обхваща страната, по-късно се обръща в сняг

Започва дъжд от североизток и обхваща страната, по-късно се обръща в сняг

Ще духа умерен, а в Дунавската равнина и източните райони и временно силен вятър от изток-североизток. Температурите около 14 ч. ще са между 3° и 8°, за София – около 7°.