18 Май, 2026

МВнР призова българите да напуснат Украйна

МВнР призова българите да напуснат Украйна

Министерството на външните работи предупреждава всички българи да се въздържат от всякакви пътувания до Украйна.

Предвид усложняващата се обстановка в и около Украйна, призоваваме нашите сънародници да се въздържат от всякакви пътувания до страната. Приканваме българските граждани, които се намират на територията на Украйна, да предприемат мерки за напускане на страната с наличните към момента транспортни средства, се казва в предупреждението.

От МВнР препоръчватна всички наши сънародници, пребиваващи временно или постоянно в Украйна, да се регистрират за услугата „Пътувам за…“ на интернет страницата на Министерството на външните работи на Република България - https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/ukraine#travel-registration-form.

Страната ни се присъедини към редица държави по света, които днес излязоха с подобни препоръки. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

"Не бих казала, че митът, че източните държави са по-корумпирани от западните, е истина. А след тези години в Европейската прокуратура, когато виждам какво се случва днес в 24 държави членки, а в началото бяха 22, много пъти съм казвала, че няма чисти държави", заяви европейският главен прокурор

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

Българската изпълнителка е посрещната от фенове и журналисти на Терминал 2 на летище „Васил Левски“

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.