15 Май, 2026

МВнР се обяви срещу "Луковмарш", няма смислено обяснение

МВнР се обяви срещу "Луковмарш", няма смислено обяснение

Снимка: БГНЕС

"България, още по-малко нейната столица, не може да бъде място за изява на екстремизъм, нетърпимост, дискриминация и омраза", бълнуват от министерството


Министерството на външните работи на Република България се обявява категорично против планираното провеждане на т. нар. „Луков марш“ и призовава за предприемане на всички законосъобразни действия за неговото предотвратяване и през тази година.

Няма никакво смислено обяснение защо. Мотивите са само клишета,  обясненията граничат с тихата лудост. Те са просто безумни...Или в услуга на някого?

"България, още по-малко нейната столица, не може да бъде място за изява на екстремизъм, нетърпимост, дискриминация и омраза. Подобни прояви са несъвместими с ценностите и традициите на българския народ и целенасочено отклоняват вниманието от постиженията и положителния дневен ред на българското общество.

Като част от координираните усилия на българските институции, Министерството на външните работи ще продължи да противодейства на всеки опит за насаждане на разделение и напрежение в българското общество, както и за увреждане на международния образ на Република България", пише министерството, което очевидно е тръгнало по модата на откровените лъжи. 

Сподели:

Коментари (0)

САЩ обмислят да повдигнат обвинения на  знаков кубински лидер

САЩ обмислят да повдигнат обвинения на знаков кубински лидер

Очаква се потенциалното обвинение срещу 94-годишния бивш президент на Куба и брат на Фидел Кастро  да се фокусира върху свалянето на самолети, казва служител на американското Министерство на правосъдието

 FT: Германия обмисля да замени ракетите Tomahawk с украинските Flamingo

FT: Германия обмисля да замени ракетите Tomahawk с украинските Flamingo

Целта е да се осигури на съюзниците „независимост в сферата на сигурността“.

Дипломатически скандал: Ливан обвини Иран за войната, хаоса и разрушенията, прати жалба в ООН

Дипломатически скандал: Ливан обвини Иран за войната, хаоса и разрушенията, прати жалба в ООН

В жалбата се обвинява Техеран и в системна намеса в суверенните решения на управляващите в Бейрут