5 Декември, 2025

МВнР: Рано е да кажем има ли българи сред жертвите и пострадалите след трагедията в Генуа

МВнР: Рано е да кажем има ли българи сред жертвите и пострадалите след трагедията в Генуа

Няма данни за самоличността и националността на жертвите на срутилия се мост в Италия, се посочва в съобщение на ведомството

енералното ни консулство в Милано следи случая със срутения мост в Генуа, съобщават от Министерството на външните работи.

Консулството ни е в постоянен контакт с местните власти във връзка със срутването на моста "Моранди" в града по-рано днес.

За момента няма официална информация за самоличността, броя или националността на жертвите и пострадалите. При получаване на актуални данни българските дипломати ще уведомят своевременно родните власти.

Във връзка с трагедията Гражданска защита на област Лигурия откри следната гореща телефонна линия - 800 640 771.

Български граждани могат да потърсят информация по случая или да подадат сигнали на телефоните на Генералното консулство в Милано:
+39 028 49 42 941 
+39 933 37 82 60 43 (в извънработно време)

От пресслужбата на Министерски съвет информираха, че премиерът Бойко Борисов е изразил съболезнования за загиналите при трагичния инциденткрай Генуа. Борисов е изпрател съболезнователна телеграма до италианския премиер Джузепе Конте по повод трагичния инцидент.

"В този тежък за Италия момент, моля позволете ми да изразя моите най-искрени съболезнования на Вас и на приятелския италиански народ", е написал премиерът.
Сподели:

Коментари (0)

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

България се нуждае от национална отговорност, а не от партиен и политически егоизъм!

Правителство, синдикати и работодатели се споразумяха за Бюджет 2026

Правителство, синдикати и работодатели се споразумяха за Бюджет 2026

"Заплатите в сектор сигурност и отбрана се отвързват от средната заплата. С 450 млн. евро се намалява капиталовата програма. Разходите са в 40,1% от БВП на страната."

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Сключени са договори за осигуряване на пожарни автомобили, безпилотни летателни средства, мобилни системи с голямо налягане и специализирано облекло