16 Януари, 2026

МВР: Край София са арестувани 50 души заради незаконни боеве с питбули

МВР: Край София са арестувани 50 души заради незаконни боеве с питбули

Във връзка с придобита информация за организирани и провеждащи се боеве с кучета от породата "питбул“, на 14 април сутринта, служители на ОДМВР-София, РУ-Самоков и СДВР пристъпили към проверка в гориста местност над язовир "Искър“, в землището на Панчарево. Това съобщиха от ОДМВР-София.

На място, в изоставена панелна постройка, част от бивш пионерски лагер, били установени две дървени арени за провеждане на незаконните боеве, а около тях множество паркирани автомобили с регистрационни табели от различни области на страната. В резултат на проведените незабавни полицейски действия, около и на мястото, са установени и задържани общо 58 души, жители на различни населени места. Всички те били конвоирани в РУ- Самоков за провеждане на необходимите процесуално- следствени действия по случая.

В част от автомобилите на задържаните са установени 9 кучета от породата "питбул“, които са иззети и предадени на служители от Столичното общинско предприятие "Екоравновесие“. На местопроизшествието са извършени огледи. По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 325А, ал.1 от НК.

Действията по разследването продължават под надзора на Районна прокуратура- Самоков. Междувременно, един от задържаните- жител на Самоков, изхвърлил пред полицейските служители кутия с около 4 грама суха зелена тревиста маса, реагираща на марихуана. По този случай също е образувано досъдебно производство. 
Сподели:

Коментари (0)

Емилия Милчева: Връчването на третия мандат на АПС е жест на Радев към мюсюлманите у нас

Емилия Милчева: Връчването на третия мандат на АПС е жест на Радев към мюсюлманите у нас

Отказът да бъде въведено изцяло машинно гласуване е опит отново да бъдат опорочени изборите

След Варна и Добрич обявява грипна епидемия

След Варна и Добрич обявява грипна епидемия

Сериозна остава обстановката с грипа в областите Силистра, Бургас, Хасково, Ямбол, Перник и София – Област

Одобрявате ли изборът на Румен Радев да връчи третия мандат на партията на Доган?

Одобрявате ли изборът на Румен Радев да връчи третия мандат на партията на Доган?

Президентът даде третия мандат за съставяне на правителство на Алианс за права и свободи - какво мислят гражданите за този избор