2 Юли, 2026

МВР не откри в дома за хора с деменция данни за престъпления, довели до смъртта на 24 човека

МВР не откри в дома за хора с деменция данни за престъпления, довели до смъртта на 24 човека
снимка: МВР

Продължава проверката на Окръжната прокуратура във Велико Търново в дома за хора с деменция в Горско Косово в община Сухиндол. Междинните данни от проверката, възложена на Областната дирекция на МВР, сочат, че няма данни за извършени престъпления, довели до смъртта на 24 човека в дома през миналата година, съобщи БНР. 

“На този етап няма образувани досъдебни производства за умишлени или непредпазливи действия от длъжностни лица за смъртта на 24 жени и мъже през миналата година в дома за хора с деменция в Горско Косово“, заяви окръжният прокурор на Велико Търново Христо Христов.

Изчакват се докладите от проверките в дома на Регионалната здравна инспекция и на Инспектората на Агенцията за социално подпомагане, поясни прокурор Христов и подчерта, че при най-малките съмнения за смъртта на някой от домуващите, може да се стигне до ексхумация.

Проверката започна на 3-ти януари тази година след сигнал на обмудсмана Диана Ковачева за лоши санитарно-битови условия и за високата смъртност в дома в Горско Косово
Сподели:
GPS-и проследяват първите излюпени малки на завърналия се в България черен лешояд

GPS-и проследяват първите излюпени малки на завърналия се в България черен лешояд

Предавателите са леки и напълно безопасни за птиците. Те ще позволят на специалистите да проследяват в реално време първите полети на черните лешоядчета, техните придвижвания, местата за хранене и предизвикателствата, с които се сблъскват в дивата природа

Служители на НДК с отворено писмо до институциите

Служители на НДК с отворено писмо до институциите

В него те поставят редица проблеми, свързани със статута, управлението и финансовото състояние на дружеството, и настояват за обществено обсъждане за неговото бъдеще

WSJ: Русия отслабва - придобива ли Турция нови възможности на Балканите?

WSJ: Русия отслабва - придобива ли Турция нови възможности на Балканите?

Най-същественият фактор е отслабването на руското влияние в Черно море и прилежащия регион. На този фон Турция би могла да разшири икономическото и политическото си присъствие на Балканите и в Близкия изток.

Коментари (0)