5 Декември, 2025

МВР отбелязва 140 години от създаването си

МВР отбелязва 140 години от създаването си

В Борисовата градина ще има демонстрации на спецчасти, пожарникари и водачите на служебни кучета и коне

Пред Паметника на незнайния войн в София започна тържественото честване по повод професионалния празник на МВР. Направен бе тържествен водосвет на знамената.
По-късно днес в Борисовата градина ще има демонстрации на уменията на спецчасти, пожарникари и водачите на служебни кучета и коне. Може да бъде видяна и най-интересната техника, която служителите на МВР използват.

Министърът на вътрешните работи Младен Маринов поздрави служителите за празника. "Полицаите и служителите на сигурността са гръбнакът на обществото. В продължение на 140 години МВР е гарант за утвърждаване опазването на българската държавност, националната сигурност и обществения ред” посочи той.

Според него ведомството съхранява традициите за дълг и работа в служба на обществото. „Динамичното време, в което живеем, поставя пред нас нови предизвикателства. Изисква да прилагаме превантивен подход, да предвиждаме рисковете и заплахите на всички нива, за да изпълним задачите, които ни е поставило обществото и да отговорим на техните очаквания“, заяви Маринов. По думите му това непрекъснато усъвършенства уменията на служителите.

„Полицаите, заедно със служители на други служби от системата за сигурност, са гръбнакът на обществото. Пожарникарите с професионализъм и всеотдайност защитават живота и здравето на обществото“, отбеляза вътрешният министър. Според него друга важна задача, която служителите на МВР изпълняват успешно, е опазването на външната граница на ЕС.
Сподели:

Коментари (0)

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото

Лаура Кьовеши откри новия офис на Европрокуратурата в София в отсъствието на Сарафов

Лаура Кьовеши откри новия офис на Европрокуратурата в София в отсъствието на Сарафов

Той се намира на столичния булевард "Александър Стамболийски"